Późny start sezonu seniorów

MK / 2021-11-12

W minioną niedzielę swój sezon 2020/21 rozpoczęli nasi seniorzy turniejem Polskiej Ligi Rugby7 we Wrocławiu. Zaprezentowali się na nim poprawnie, zajmując 5. miejsce w stawce ośmiu drużyn.

fot. Patrycja Weżgowiec

We Wrocławiu poza RCC stawiły się drużyny: Rugby Wrocław (wystawili dwie drużyny), Tytan Gniezno (również wystawili dwie drużyny), RK Unisław, Kaskada Szczecin i KR Poznań. Podzielone zostały na dwie grupy. Nasza ekipa wylądowała w grupie B z pierwszą drużyną gospodarzy, drugą drużyną z Gniezna i RK Unisław. 

 

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Unisławiem. Nasi zawodnicy źle weszli w ten turniej dokonując zbyt dużo błędów indywidualnych, które bezlitośnie wykorzystywali rywale i mecz zakończył się naszą porażką 5:35.

 

W kolejnym spotkaniu podjęliśmy drugą drużynę Tytana Gniezna złożoną z młodych zawodników tego klubu - mało doświadczonych, ale bardzo sprawnych motorycznie. Udało się nam uporządkować naszą grę i wykorzystać nasze atuty co zaowocowało naszą pierwszą wygraną tego dnia 22:7.

 

Ostatnie spotkanie grupowe odbyliśmy z pierwszą drużyną gospodarzy - Rugby Wrocław. Ekipa ta jest ostatnio w świetnej i wznoszącej formie co udowodnili wygrywając ostatecznie cały turniej. Mimo to udało się nam postawić im twarde warunki, ale ostatecznie musieliśmy uznać ich wyższość, przegrywając 7:22.

 

Powyższe wyniki zaprowadziły nas do finału o 5. miejsce, w którym zmierzyliśmy się z drużyną KR Poznań. Pomimo tego, że to przeciwnicy jako pierwsi przyłożyli punkty, to jednak my przejeliśmy później całkowitą kontrolę nad spotkaniem, które ostatecznie zakończyło się naszą pewną wygraną 38:10. 

 

Wynik ten dał nam 5. miejsce w klasyfikacji turnieju. A zdobyte w nim punkty plasują nas na 12. miejscu klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Rugby7, z której na koniec sezonu 9 najlepszych ekip spotka się na turnieju finałowym o Puchar Polski Rugby7.

 

Środek stawki realnie oddaje nasz aktualny potencjał i możliwości. Wynik jest poprawny, ale nie satysfakcjonujący. Na pewno będziemy chcieli dobrze przepracować zimę, aby na wiosnę nawiązać walkę z najlepszymi drużynami i pojechać na turniej finałowy wraz z końcem sezonu - krótko podsumował turniej trener Michał Krzypkowski

 

Wyniki turnieju 

Faza grupowa 

Tytan Gniezno - Rugby Wrocław II 52:0 

Kaskada Szczecin - Klub Rugby Poznań 46:0 

Rugby Wrocław - Tytan Gniezno II 40:0 

Rugby Klub Unisław - RC Częstochowa 35:5 

Rugby Wrocław II - Klub Rugby Poznań 5:17 

Tytan Gniezno - Kaskada Szczecin 24:7 

Tytan Gniezno II - RC Częstochowa 7:22 

Rugby Wrocław - Rugby Klub Unisław 29:14 

Kaskada Szczecin - Rugby Wrocław II 45:0 

Klub Rugby Poznań - Tytan Gniezno 0:43 

Rugby Klub Unisław - Tytan Gniezno II 32:5 

RC Częstochowa - Rugby Wrocław 7:22 

Mecz o 7 miejsce 

Rugby Wrocław II – Tytan Gniezno II 5:38 

Mecz o 5 miejsce 

Klub Rugby Poznań – RC Częstochowa 10:38 

Mecz o 3 miejsce 

Kaskada Szczecin – Rugby Klub Unisław 7:20 

Finał 

Tytan Gniezno – Rugby Wrocław 12:17

 

Klasyfikacja V Turnieju PLR7 Wrocław 

1. Rugby Wrocław – 20 pkt.;

2. Tytan Gniezno – 18 pkt.;

3. Rugby Klub Unisław – 16 pkt.;

4. Kaskada Szczecin – 14 pkt.;

5. RC Częstochowa – 12 pkt.;

6. Klub Rugby Poznań – 10 pkt.;

7. Tytan Gniezno II;

8. Rugby Wrocław II 

____________________

Zadanie "Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zobacz też

Słaby występ kadetek w Łodzi

Święto rugby w Częstochowie

Zwycięstwo w I turnieju MP Kobiet u16!

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.