Słaby występ kadetek w Łodzi

MK / 2021-10-18

W ostatnią niedzielę odbył się w Łodzi II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Nasze kadetki przystępowały do imprezy jako lider klasyfikacji generalnej. Niestety braki w składzie spowodowane kontuzjami zostały bardzo brutalnie zweryfikowanie przez rywalki i RCC zajęło ostatecznie 4. miejsce na tych zawodach.

Do turnieju przystąpiło te same 5 drużyn co przed dwoma tygodniami w Lublinie - RCC, Amazonki Lublin, Budowlani Łódź, Atomówki Łódź, Błyskawice Rzeszów. Systemem rozgrywek był "każdy z każdym". W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Amazonkami. Za nimi był już jeden mecz, gdyż my pauzowaliśmy w pierwszej rundzie, więc miały one delikatną przewagę z powodu, że były już rozegrane. Ale to na pewno nie tłumaczy wysokiej porażki 0:40, na którą wpływ miały przede wszystkim błędy w technice indywidualnej szarży, a później spóźnione wsparcie w ofensywie. W drugim meczu graliśmy przeciwko gospodarzom - Budowlanym Łódź. Udało się poprawić szarże i to my początkowo wyszliśmy na prowadzenie 7:0, ale później znów pojawiły się błędy w czyszczeniu, przez co traciliśmy swoje piłki i mecz skończył się zwycięstwem Łodzianek 17:7. Trzeci mecz to totalny spadek morale drużyny. Dodając do tego wcześniej popełniane błędy, musieliśmy uznać wyższość Atomówek Łódź, które pokonały nas 0:43. Przed ostatnim meczem z Błyskawicami Rzeszów udało się trochę poprawić kondycję mentalną dziewczyn i podeszły do niego z podniesionymi czołami. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 25:5, a zadanie ułatwiło też nam to, że przez większość czasu przeciwniczki grały w osłabieniu przez wielokrotną grę faul.

 

W naszej drużynie z powodu kontuzji brakło aż 4 dziewczyn z podstawowego składu, które zwyciężyły na pierwszym turnieju MP w Lublinie i miało to znaczący wpływ na naszą grę. Te zawody były prawdziwym emocjonalnym roller-coasterem dla naszych zawodniczek. Bardzo złe wejście w pierwszy mecz i wysoka porażka. Później podniesienie się i walka, ale zakończona ostatecznie przegraną z Budowlanymi. Potem przyszła kolejna wysoka porażka z Atomówkami. Mimo to drużyna potrafiła się emocjonalnie dźwignąć i zwyciężyć w ostatnim spotkaniu z Rzeszowem. Szkoda wyniku, ale będzie do dla naszych kadetek duże doświadczenie, które na pewno wykorzystamy na czterech wiosennych turniejach. Obiecujemy wtedy powrót na zwycięską ścieżkę - podsumował turniej trener Michał Krzypkowski.

 

Wyniki meczów:

Amazonki Lublin 36:5 Błyskawice Rzeszów

Budowalni Łódź 12:14 Atomówki Łódź

Błyskawice Rzeszów 0:38 Budowlani Łódź

RCC 0:40 Amazonki Lublin

RCC 7:17 Budowlani Łódź

Atomówki Łódź 38:5 Błyskawice Rzeszów

RCC 0:42 Atomówki Łódź

Amazonki Lublin 14:17 Budowlani Łódź

Atomówki Łódź 5:12 Amazonki Lublin

RCC 25:5 Błyskawice Rzeszów

 

Klasyfikacja turnieju:

1. Amazonki Lublin

2. Atomówki Łódź

3. Budowlani Łódź

4. Rugby Club Częstochowa

5. Błyskawice Rzeszów

 

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski (po 2 z 6 turniejów)

1. Amazonki Lublin - 38pkt.

2. Rugby Club Częstochowa - 34 pkt.

3. Atomówki Łódź - 32pkt.

=. Budowlani Łódź - 32 pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 24 pkt.

 

Skład RCC: Oliwia Borczyk, Laura Borowska, Nikola Giełażys, Nicola Kiedrzynek, Kornelia Korzeniowska, Nicole Ligudzińska, Weronika Musialik, Julia Weżgowiec, Nina Wiśniewska.

Trener: Michał Krzypkowski

 

Galeria zdjęć autorstwa Mirosława Jabłońskiego: Kliknij tutaj!

____________________

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby - 2021, jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2021 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Klub".

 

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Święto rugby w Częstochowie

RTDiM w Rudzie Śląskiej [wyniki]

Zapraszamy na RTDiM w Częstochowie

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.