Słaby występ kadetek w Łodzi

MK / 2021-10-18

W ostatnią niedzielę odbył się w Łodzi II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Nasze kadetki przystępowały do imprezy jako lider klasyfikacji generalnej. Niestety braki w składzie spowodowane kontuzjami zostały bardzo brutalnie zweryfikowanie przez rywalki i RCC zajęło ostatecznie 4. miejsce na tych zawodach.

Do turnieju przystąpiło te same 5 drużyn co przed dwoma tygodniami w Lublinie - RCC, Amazonki Lublin, Budowlani Łódź, Atomówki Łódź, Błyskawice Rzeszów. Systemem rozgrywek był "każdy z każdym". W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Amazonkami. Za nimi był już jeden mecz, gdyż my pauzowaliśmy w pierwszej rundzie, więc miały one delikatną przewagę z powodu, że były już rozegrane. Ale to na pewno nie tłumaczy wysokiej porażki 0:40, na którą wpływ miały przede wszystkim błędy w technice indywidualnej szarży, a później spóźnione wsparcie w ofensywie. W drugim meczu graliśmy przeciwko gospodarzom - Budowlanym Łódź. Udało się poprawić szarże i to my początkowo wyszliśmy na prowadzenie 7:0, ale później znów pojawiły się błędy w czyszczeniu, przez co traciliśmy swoje piłki i mecz skończył się zwycięstwem Łodzianek 17:7. Trzeci mecz to totalny spadek morale drużyny. Dodając do tego wcześniej popełniane błędy, musieliśmy uznać wyższość Atomówek Łódź, które pokonały nas 0:43. Przed ostatnim meczem z Błyskawicami Rzeszów udało się trochę poprawić kondycję mentalną dziewczyn i podeszły do niego z podniesionymi czołami. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 25:5, a zadanie ułatwiło też nam to, że przez większość czasu przeciwniczki grały w osłabieniu przez wielokrotną grę faul.

 

W naszej drużynie z powodu kontuzji brakło aż 4 dziewczyn z podstawowego składu, które zwyciężyły na pierwszym turnieju MP w Lublinie i miało to znaczący wpływ na naszą grę. Te zawody były prawdziwym emocjonalnym roller-coasterem dla naszych zawodniczek. Bardzo złe wejście w pierwszy mecz i wysoka porażka. Później podniesienie się i walka, ale zakończona ostatecznie przegraną z Budowlanymi. Potem przyszła kolejna wysoka porażka z Atomówkami. Mimo to drużyna potrafiła się emocjonalnie dźwignąć i zwyciężyć w ostatnim spotkaniu z Rzeszowem. Szkoda wyniku, ale będzie do dla naszych kadetek duże doświadczenie, które na pewno wykorzystamy na czterech wiosennych turniejach. Obiecujemy wtedy powrót na zwycięską ścieżkę - podsumował turniej trener Michał Krzypkowski.

 

Wyniki meczów:

Amazonki Lublin 36:5 Błyskawice Rzeszów

Budowalni Łódź 12:14 Atomówki Łódź

Błyskawice Rzeszów 0:38 Budowlani Łódź

RCC 0:40 Amazonki Lublin

RCC 7:17 Budowlani Łódź

Atomówki Łódź 38:5 Błyskawice Rzeszów

RCC 0:42 Atomówki Łódź

Amazonki Lublin 14:17 Budowlani Łódź

Atomówki Łódź 5:12 Amazonki Lublin

RCC 25:5 Błyskawice Rzeszów

 

Klasyfikacja turnieju:

1. Amazonki Lublin

2. Atomówki Łódź

3. Budowlani Łódź

4. Rugby Club Częstochowa

5. Błyskawice Rzeszów

 

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski (po 2 z 6 turniejów)

1. Amazonki Lublin - 38pkt.

2. Rugby Club Częstochowa - 34 pkt.

3. Atomówki Łódź - 32pkt.

=. Budowlani Łódź - 32 pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 24 pkt.

 

Skład RCC: Oliwia Borczyk, Laura Borowska, Nikola Giełażys, Nicola Kiedrzynek, Kornelia Korzeniowska, Nicole Ligudzińska, Weronika Musialik, Julia Weżgowiec, Nina Wiśniewska.

Trener: Michał Krzypkowski

 

Galeria zdjęć autorstwa Mirosława Jabłońskiego: Kliknij tutaj!

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Święto rugby w Częstochowie

RTDiM w Rudzie Śląskiej [wyniki]

Zapraszamy na RTDiM w Częstochowie

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.