Zwycięstwo w I turnieju MP Kobiet u16!

MK / 2021-10-02

Bardzo udany początek sezonu dla żeńskiej drużyny Rugby Club Częstochowa do lat 16. W I turnieju Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7 rozgrywanym 02.10.2021r. w Lublinie nasze kadetki zajęły I miejsce, wygrywając wszystkie mecze.

W imprezie wzięło udział w sumie 5 drużyn. Poza Częstochowiankami były to ekipy Budowlanych Łódź, Venol Atomówek Łódź, Amazonek Lublin i Błyskawic Rzeszów. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz naszych kadetek okazał się później tym najtrudniejszym, mimo to udało się pokonać drużynę gospodarzy 10:7. W kolejnym meczu podejmowaliśmy debiutantki z Rzeszowa. Od początku meczu narzuciły im swój styl gry i bardzo pewnie pokonały je 49:0. W trzecim meczu przeciwko zeszłorocznym mistrzyniom Polski – Budowlanym Łódź nasze zawodniczki pokazały bardzo dobrą organizację gry i zakończyły go zwycięstwem 24:10. Ostatni mecz to już pokaz świetnej gry zarówno w ataku jak i obronie przeciwko Venol Atomówki Łódź. Z pojedynku z drużyną z którą spotykaliśmy się na wspólnych mikroobozach przed sezonem, nasze kadetki wyszły zwycięsko w stosunku punktów 26:5. W ten sposób wygrały cały turniej nie przegrywając żadnego meczu.

Był to pierwszy z sześciu turniejów cyklu Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Kolejne zawody odbędą się 17.10.2021r. w Łodzi. Na wiosnę zaplanowano rozegranie czterech turniejów, w tym jednego w Częstochowie. Barwy naszego zespołu oprócz dziewczyn z Częstochowy bronią również dziewczyny wypożyczone z klubów z naszego regionu: Juvenii Kraków, Hegemona Mysłowice, Rugby Rudy Śląskiej i RC Bełchatów.

Wyniki meczów:
Atomówki Łódź 27:5 Błyskawice Rzeszów
Amazonki Lublin 7:10 Rugby Club Częstochowa [kliknij żeby obejrzeć mecz]
Błyskawice Rzeszów 5:43 Amazonki Lublin
Budowlani Łódź 17:10 Atomówki Łódź
Amazonki Lublin 21:19 Budowlani Łódź
Rugby Club Częstochowa 49:0 Błyskawice Rzeszów [kliknij żeby obejrzeć mecz]
Budowlani Łódź 10:24 Rugby Club Częstochowa [kliknij żeby obejrzeć mecz]
Atomówki Łódź 10:29 Amazonki Lublin
Rugby Club Częstochowa 26:5 Atomówki Łódź [kliknij żeby obejrzeć mecz]
Błyskawice Rzeszów 5:30 Budowlani Łódź

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. RC Częstochowa
2. Amazonki Lublin
3. Budowlani Łódź
4. Venol Atomówki Łódź
5. Błyskawice Rzeszów

Skład RCC: Oliwia Borczyk, Laura Borowska, Nikola Giełażys, Magdalena Kaszyńska, Nicole Ligudzińska, Oliwia Matras, Weronika Musialik (kapitan), Amelia Ormińska, Lena Szarek, Julia Weżgowiec, Nina Wiśniewska.

Trener: Michał Krzypkowski

 

 

Zobacz też

RTDiM w Krakowie [wyniki]

Dodatkowy nabór do Szkółki Rugby RCC

Jesienny nabór do Szkółki Rugby RCC

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.