Podsumowanie sezonu 2020/21 w Szkółce Rugby RCC

MK / 2021-08-03

Za nami kolejny dziwny sezon z koronawirusem w tle. Z powodu lockdownów nie udało nam się pojechać na kilka zaplanowanych turniejów w drugiej połowie jesieni i na początku wiosny. Mimo to trenowaliśmy przez cały sezon z wyjątkiem trzech tygodni z początku kwietnia, gdy było to prawnie zabronione. Braliśmy udział również w różnych rozgrywkach. Poniżej ich telegraficzny skrót z podziałem na kategorie wiekowe.

MINIŻAK

Nasi miniżacy wzięli udział w trzech Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży:

3.10.2020 - Kraków - 1. miejsce / 3 drużyny

3.05.2021 - Kraków - 3. miejsce / 5 drużyn

29.05.2021 - Jarocin - 6. miejsce / 11 drużyn

Nie pozwoliło to im zakwalifikować się do turnieju finałowego.

 

ŻAK

Nasi żacy wzięli udział w trzech Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży:

3.10.2020 - Kraków - 2. miejsce / 2 drużyny

3.05.2021 - Kraków - 4. miejsce / 4 drużyny

29.05.2021 - Jarocin - 3. miejsce / 5 drużyn

Nie pozwoliło to im zakwalifikować się do turnieju finałowego.

 

MŁODZIK

Nasi młodzicy wzięli udział w dwóch finałach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7 - we wrześniu w zaległym finale sezonu 2019/20 i w czerwcu w finale sezonu 2020/21:

13.09.2020 - Jarocin - 6. miejsce / 6 drużyn

12.06.2021 - Lubin - 4. miejsce / 6 drużyn

 

Oprócz tego wzięli również udział w dwóch Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży:

3.10.2020 - Kraków - 2. miejsce / 3 drużyny

29.05.2021 - Jarocin - 3. miejsce / 4 drużyny

Nie pozwoliło to im zakwalifikować się do turnieju finałowego.

 

KADETKI

Nasze kadetki miały najmniej szczęścia do turniejów. Najpierw we wrześniu nie mogły oficjalnie wystąpić w turnieju w Łodzi i rozegrały tam jedynie mecze towarzyskie. Następne dwa turnieje - jeden na koniec jesieni, a drugi na początku wiosny - nie odbyły się ze względu na lockdown. Gdy już wydawało się, że zadebiutują oficjalnie w Łodzi na początku maja, to po dojechaniu na miejsce okazało się, że ulewne deszcze całkowicie zalały boisko i turniej został odwołany. Z tego względu wystąpiły zaledwie na jednych zawodach Mistrzostw Polski Kobiet u16:

16.05.2021 - Lublin - 6. miejsce / 8 drużyn

 Zostały sklasyfikowane w całym sezonie na 8. miejscu na 9 drużyn.

 

KADECI

Naszym kadetom nie udało się wystąpić w tym sezonie na żadnych oficjalnych zawodach.

 

 

Ten sezon był jeszcze bardziej zwariowany niż poprzedni. Przez lockdowny nie udało nam się pojechać na kilka zaplanowanych turniejów praktycznie we wszystkich kategoriach wiekowych. Wyniki które uzyskiwali nasi zawodnicy nie są na pierwszy rzut oka zbyt dobre. Jednak po zawodniczkach i zawodnikach widać olbrzymi postęp, który zrobili przez cały sezon. Bardzo duża frekwencja na treningach, które odbywały się cały czas (z krótkim, trzytygodniowym, wymuszonym postojem w kwietniu) dała efekty. Gdyby porównać drużyny z jesienia a z wiosny, to byłyby nie do poznania, zwłaszcza pod kątem organizacji gry. To dobry prognostyk przed kolejnym, miejmy nadzieje już normalnym sezonem. Planujemy w nim występ na co najmniej sześciu Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży (w tym domowym na jesieni), finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i wszystkich turniejach Mistrzostw Polski Kobiet u16. Jeśli chodzi o kadetów, to najprawdopodobniej zostaną oni wypożyczeni do gry w innej, silniejszej drużynie - krótko podsumował sezon 2020/21 trener koordynator Szkółki Rugby RCC - Michał Krzypkowski.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

4. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach...

Udany powrót seniorów do rozgrywek PLR7

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.