Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

MK / 2021-07-11

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Częstochowska Liga Rugby - poziom miejski

W sierpniu 2020 Szkolny Związek Sportowy, pod którego egidą przeprowadzane są te rozgrywki, postanowił o zawieszeniu na czas nieokreślony współzawodnictwa w sportach drużynowych (poza siatkówką) - w tym rugby tag. Dopiero pod koniec maja zdecydowano o ich odwieszeniu. Z tego powodu w sezonie 2020/21 odbył się tylko jeden turniej - od razu finałowy. Warto dodać, że od tego sezonu rozgrywki odbywają się tylko dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej.

W jedynych zawodach w tym sezonie wzięły udział reprezentacje SP2, SP22, SP27 i SP52. Poza konkurencją okazali się uczniowie SP22, którzy zostali nowymi mistrzami Częstochowskiej Ligi Rugby. Na drugim miejscu zameldowała się SP52, a na najniższym stopniu podium po zaciętym meczu znaleźli się uczniowie SP27. Ostatnie miejsce w rozgrywkach przypadło SP2.

 

Poziom wojewódzki i ogólnopolski

Niespełna dwa tygodnie po turnieju miejskim rozegrano eliminacje wojewódzkie, w których Częstochowę reprezentowały SP22 (w kategorii klas V i VI) i SP52 (w kategorii klas IV). Nasze szkoły triumfowały we wszystkich trzech kategoriach i zdobyły prawo do reprezentowania województwa na arenie ogólnopolskiej. 

Krajowy finał Szkolnej Ligi Rugby Tag odbył się w Jarocinie w przededniu zakończenia roku szkolnego. Niestety nasi uczniowie nie mogą go zaliczyć do udanych - w klasach VI SP22 zajęła 6. miejsce (na 12 drużyn), w klasach V SP22 zajęła 10. miejsce (na 12 drużyn), a w klasach IV SP52 zajęła 11. miejsce (na 12 drużyn).

 

Na przyszły sezon zaplanowano rozegranie trzech turniejów Częstochowskiej Ligi Rugby (halowe na jesień i w zimę, a także na trawie na wiosnę), dwa finały wojewódzkie i ogólnopolskie (zimą na hali i wiosną na trawie).

 

Zapraszamy do polubienia fanpage'a Częstochowskiej Ligi Rugby na facebooku [kliknij!]

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Udany powrót seniorów do rozgrywek PLR7

4. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach...

RTDiM w Jarocinie - Puchar Wielkopolski [wyniki]

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.