Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

MK / 2021-07-11

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Częstochowska Liga Rugby - poziom miejski

W sierpniu 2020 Szkolny Związek Sportowy, pod którego egidą przeprowadzane są te rozgrywki, postanowił o zawieszeniu na czas nieokreślony współzawodnictwa w sportach drużynowych (poza siatkówką) - w tym rugby tag. Dopiero pod koniec maja zdecydowano o ich odwieszeniu. Z tego powodu w sezonie 2020/21 odbył się tylko jeden turniej - od razu finałowy. Warto dodać, że od tego sezonu rozgrywki odbywają się tylko dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej.

W jedynych zawodach w tym sezonie wzięły udział reprezentacje SP2, SP22, SP27 i SP52. Poza konkurencją okazali się uczniowie SP22, którzy zostali nowymi mistrzami Częstochowskiej Ligi Rugby. Na drugim miejscu zameldowała się SP52, a na najniższym stopniu podium po zaciętym meczu znaleźli się uczniowie SP27. Ostatnie miejsce w rozgrywkach przypadło SP2.

 

Poziom wojewódzki i ogólnopolski

Niespełna dwa tygodnie po turnieju miejskim rozegrano eliminacje wojewódzkie, w których Częstochowę reprezentowały SP22 (w kategorii klas V i VI) i SP52 (w kategorii klas IV). Nasze szkoły triumfowały we wszystkich trzech kategoriach i zdobyły prawo do reprezentowania województwa na arenie ogólnopolskiej. 

Krajowy finał Szkolnej Ligi Rugby Tag odbył się w Jarocinie w przededniu zakończenia roku szkolnego. Niestety nasi uczniowie nie mogą go zaliczyć do udanych - w klasach VI SP22 zajęła 6. miejsce (na 12 drużyn), w klasach V SP22 zajęła 10. miejsce (na 12 drużyn), a w klasach IV SP52 zajęła 11. miejsce (na 12 drużyn).

 

Na przyszły sezon zaplanowano rozegranie trzech turniejów Częstochowskiej Ligi Rugby (halowe na jesień i w zimę, a także na trawie na wiosnę), dwa finały wojewódzkie i ogólnopolskie (zimą na hali i wiosną na trawie).

 

Zapraszamy do polubienia fanpage'a Częstochowskiej Ligi Rugby na facebooku [kliknij!]

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Udany powrót seniorów do rozgrywek PLR7

4. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach...

RTDiM w Jarocinie - Puchar Wielkopolski [wyniki]

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.