4. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rugby7

MK / 2021-06-18

W zeszłą sobotę, 12. czerwca w Lubinie odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7 dla strefy C (województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie). Wzięło w nim udział 6 drużyn, a nasza ekipa zajęła ostatecznie 4. miejsce.

Oprócz RCC w zawodach wzięły udział drużyny: Juvenii Kraków, NHRK Kraków, Rugby Ruda Śląska, Sparty Jarocin i gospodarzy - Miedziowych Lubin. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z późniejszymi triumfatorami rozgrywek - krakowską Juvenią, której ulegliśmy nieznacznie 0-14. Kolejny mecz, to druga drużyna z Krakowa - NHRK. W tym meczu już znacznie lepsi okazali się rywale, skrzętnie wykorzystując dużą ilość błędów indywidualnych w naszej ekipie. Trzeci mecz, to przełamanie - wygrana 5:0 z Rugby Ruda Śląska. Choć wynik tego nie odzwierciedla, to my byliśmy drużyną dominującą, ale brakowało nam skuteczności i wykończenia akcji. Warto też odnotować, że było to pierwsze, historyczne zwycięstwo w kategorii młodzik nad drużyną z Rudy Śląskiej. Następny mecz, to już pokaz umiejętności i dobrej organizacji naszych zawodników i wysokie zwycięstwo nad gospodarzami z Lubina 36:0. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z drużyną Sparty Jarocin i zakończył się on zdecydowanym zwycięstwem naszych przeciwników.

 

Jestem zadowolony z moich zawodników. W pierwszych dwóch meczach było po naszej stronie zbyt dużo błędów indywidualnych. Chcieliśmy zbyt szybko kontynuować grę, a od drugiego meczu co chwilę pojawiały się przelotne deszcze, co jeszcze bardziej utrudniało grę. W meczu z Rudą Śląską udało nam się zagrać w końcu bardzo bezpiecznie i  rozważnie, a przede wszystkim na "zero" z tyłu. Cały mecz przebywaliśmy na połowie przeciwnika, ale brakowało nam ostatniego podania i wykończenia. Na szczęście udało się raz położyć i wygrać bardzo ważny mecz. W spotkaniu z Lubinem zagraliśmy koncertowo i tak chciałbym, żebyśmy grali zawsze. Przed nami ostatnie treningi, być może jeszcze jakiś turniej towarzyski, a później już zasłużone wakacje - podsumował turniej trener Michał Krzypkowski

 

Skład: Filip Całusiński (16pkt.), Julian Dąsal (5pkt.), Irwin Doros, Alan Godela, Emilia Laskowska, Dominik Ludwikowski (5pkt.), Weronika Musialik (kapitan, 5pkt.), Julia Weżgowiec (10pkt.), Nina Wiśniewska.

Trenerzy: Michał Krzypkowski, Jakub Rybak.

 

Wyniki:

Juvenia - RC Częstochowa 14-0

Miedziowi - Ruda Śląska 0-25

NHRK Kraków - Sparta 29-0

Juvenia - Ruda Śląska 26-0

Miedziowi - Sparta 0-48

NHRK Kraków - RC Częstochowa 29-0

Juvenia - Sparta 14-0

Miedziowi - NHRK Kraków 0-48

Ruda Śląska - RC Częstochowa 0-5

Juvenia - NHRK Kraków 12-7

Miedziowi - RC Częstochowa 0-36

Sparta - Ruda Śląska 24-0

Juvenia - Miedziowi 26-5

NHRK Kraków - Ruda Śląska 39-0

Sparta - RC Częstochowa 33-0

 

Kolejność końcowa:

1. RzKS Juvenia Kraków

2. Nowa Huta Rugby Klub Kraków

3. RK Sparta Jarocin

4. RC Częstochowa

5. KS Rugby Ruda Śląska

6. Miedziowi Lubin

____________________

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby - 2021, jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2021 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Klub".

 

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

RTDiM w Jarocinie - Puchar Wielkopolski [wyniki]

6. miejsce w debiucie kadetek na Mistrzostwach...

Pierwszy po zimie RTDiM w Krakowie za nami

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.