Turniej Przyjaźni w Mysłowicach

MK / 2021-04-12

W niedzielę nasi seniorzy wzięli udział w Turnieju Przyjaźni, który odbył się w Mysłowicach. W jego trakcie rozegraliśmy cztery spotkania w odmianie rugby7 i krótki sparing w rugby piętnastoosobowe z miejscowym Hegemonem.

Do Mysłowic przyjechaliśmy w 12-osobowym składzie: Łukasz Fikus, Mariusz Heliński, Mariusz Kapica, Michał Krzypkowski, Mateusz Nowak, Rafał Peszek, Mateusz Pułtorak, Jakub Sterna, Adrian Stolarski, Grzegosz Szkopiak, Mikołaj Weżgowiec, Patryk Weżgowiec.
Wśród powyższych nazwisk było aż trzech debiutantów - Heliński, Peszek i Stolarski. Uwagę zwrócić należy zwłaszcza na Mariusza Helińskiego - ten zaledwie 17-letni zawodnik jest wychowankiem Szkółki Rugby RCC, w której trenuje od 12 roku życia, a ten turniej był jego pierwszym i do tego udanym występem w seniorskiej drużynie, który okrasił jednym przyłożeniem.

Mysłowicki turniej był dla naszych zawdoników tak naprawdę pierwszym kontaktem z murawą w tym roku. Dlatego traktowaliśmy go jako trening, który miał pomóc naszemu grającemu trenerowi, Michałowi Krzypkowskiemu, ocenić co jest najbardziej palącym problemem w reaktywowanej drużynie i skupić się na tym na najbliższych zajęciach. Widać było zwłaszcza brak ogrania u naszych zawodników, którzy często popełniali proste błędy indywidualne. W trakcie całego turnieju była też bardzo duża rotacja w składzie, tak aby każdy z zawodników zagrał w nim jak najwięcej.

Wyniki w przyłożeniach meczów w rugby7 (w nawiasie zdobywcy punktów dla RCC):
RCC 4:4 Hegemon (Krzypkowski, Nowak x2, Weżgowiec M.)
RCC 4:5 Hegemon (Fikus, Heliński, Kapica, Weżgowiec M.)
RCC 2:7 Hegemon (Kapica, Krzypkowski)
RCC 5:4 Hegemon (Krzypkowski x2, Pułtorak, Weżgowiec M. x2)

Na koniec rozegraliśmy jeszcze krótki, półgodzinny sparing w odmianie piętnastoosobowej, gdzie nasza drużyna wsparta 7 zawodnikami gospodarzy przegrała 0:5 (w przyłożeniach).

Cały turniej oceniam bardzo pozytywnie. Dziś wyniki były kompletnie nieważne. Dla mnie była to świetna okazja na sprawdzenie w warunkach bojowych jaki potencjał ma nasza drużyna - i po wszystkim mogę powiedzieć, że według mnie jest on bardzo duży. Widać było u naszych zawodników brak kontaktu z piłką, stąd dużo błędów indywidualnych, które jednak uda nam się szybko naprawić dzięki regularnym treningom. Szczególną uwagę zwracałem dziś na naszą organizację gry i ta bardzo szybko zaczęła być na niezłym poziomie. Teraz wystarczy ją tylko doszlifować na treningach. Chciałbym też podziękować gospodarzom turnieju, za bardzo dobrą organizację zawodów i trzecią połowę - podsumował Mysłowicki Turniej Przyjaźni nasz grający trener Michał Krzypkowski.

W trakcie turnieju wystąpiliśmy w nowych koszulkach meczowych. Reszta strojów - spodenki i getry są jeszcze w produkcji. Z tego miejsca dziękujemy firmie Gera Sport za ekspresową realizację połowy zamówienia, dzięki czemu, choć połowicznie mogliśmy Wam zaprezentować nasze nowe stroje. Dziękujemy też sponsorom, których loga możecie zobaczyć na koszulkach - Niebieski Lis, Rozeta, Śniadaniowcy, AnBud Tomasz Musialik, Pimolti, a także Miastu Częstochowa.

Kategorie: #Rugby 7

Zobacz też

Zostań trenerem rugby!

Przekaż 1% podatku na RCC

Rok 2020 w skrócie

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

19 i 21 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.