Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

MK / 2020-09-06

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że zdecydowano się pozostać jednak na miejscu.

fot. MK

Dzień 1
Rozpoczął się od testów sprawnościowych, a reszta czasu pozostała do końca pierwszego treningu została wykorzystana na doskonalenie podań. W przerwie zawodnicy zjedli smakowity obiad od Śniadaniowców (którzy dostaraczali nam posiłki również w kolejnych trzech dniach), następnie wzięli udział w serii gier i zabaw integracyjnych, a zakończyli ją krótkim wykładem wprowadzającym ich w drugą sesję treningową. W niej zajęto doskonaleniem organizacji gry w obronie.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 2
Rano zawodnicy zajęli się doskonaleniem techniki indywidualnej szarży. W przerwie zjedli pyszny obiad, później znów wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych, a także krótkich zajęciach teoretycznych. W drugiej sesji treningowej skupili się na doskonaleniem zejścia z linii obrony i organizacji gry w ataku.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 3
Upłynął pod znakiem aktywnego wypoczynku. Zawodnicy wyruszyli na wycieczkę do Rezerwatu "Sokole Góry", następnie zdobyli szczyt góry Biakło, żeby na koniec wypocząć i pojeździć na autodromie u podnóża zamku w Olsztynie. W trakcie tego spaceru pokonali około 10km z bardzo dużymi przewyższeniami. Energii dodawały im pyszne kanapki, które na wyjazd zrobiła nam firma Śniadaniowcy.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 4
Rano skupiono się na pozycjonowaniu zawodników i zachowaniu w rucku. W przerwie zjedzono wyborne łazanki, rozegrano arcyzaciętą rozgrywkę w kalambury, a zakończono ją tradycyjnie wykładem z przepisów. W drugiej sesji treningowej zajęto się formacją autową i kontynuacją doskonalenia organizacji gry w ataku.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 5
Tego dnia odbyły się jedynie gry kontrolne, po nich nastąpiło podsumowanie obozu, a następnie zawodnicy wraz z rodzicami posilili się pyszną pizzą i podzielili ze sobą swoimi wrażeniami.
Galeria zdjęć: kliknij!

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Wrzesień pod znakiem treningów naborowych

Obóz dochodzeniowy grup do lat 12 [raport]

16.08 trening naborowy do grup młodzik i kadet

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.