Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

MK / 2020-09-06

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że zdecydowano się pozostać jednak na miejscu.

fot. MK

Dzień 1
Rozpoczął się od testów sprawnościowych, a reszta czasu pozostała do końca pierwszego treningu została wykorzystana na doskonalenie podań. W przerwie zawodnicy zjedli smakowity obiad od Śniadaniowców (którzy dostaraczali nam posiłki również w kolejnych trzech dniach), następnie wzięli udział w serii gier i zabaw integracyjnych, a zakończyli ją krótkim wykładem wprowadzającym ich w drugą sesję treningową. W niej zajęto doskonaleniem organizacji gry w obronie.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 2
Rano zawodnicy zajęli się doskonaleniem techniki indywidualnej szarży. W przerwie zjedli pyszny obiad, później znów wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych, a także krótkich zajęciach teoretycznych. W drugiej sesji treningowej skupili się na doskonaleniem zejścia z linii obrony i organizacji gry w ataku.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 3
Upłynął pod znakiem aktywnego wypoczynku. Zawodnicy wyruszyli na wycieczkę do Rezerwatu "Sokole Góry", następnie zdobyli szczyt góry Biakło, żeby na koniec wypocząć i pojeździć na autodromie u podnóża zamku w Olsztynie. W trakcie tego spaceru pokonali około 10km z bardzo dużymi przewyższeniami. Energii dodawały im pyszne kanapki, które na wyjazd zrobiła nam firma Śniadaniowcy.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 4
Rano skupiono się na pozycjonowaniu zawodników i zachowaniu w rucku. W przerwie zjedzono wyborne łazanki, rozegrano arcyzaciętą rozgrywkę w kalambury, a zakończono ją tradycyjnie wykładem z przepisów. W drugiej sesji treningowej zajęto się formacją autową i kontynuacją doskonalenia organizacji gry w ataku.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 5
Tego dnia odbyły się jedynie gry kontrolne, po nich nastąpiło podsumowanie obozu, a następnie zawodnicy wraz z rodzicami posilili się pyszną pizzą i podzielili ze sobą swoimi wrażeniami.
Galeria zdjęć: kliknij!

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Wrzesień pod znakiem treningów naborowych

Obóz dochodzeniowy grup do lat 12 [raport]

16.08 trening naborowy do grup młodzik i kadet

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Rok 2020 w skrócie

Dziwny rok 2020 powoli dobiega końca. To idealny czas na podsumowania. W poniższym artykule spróbujemy w sposób telegraficzny przedstawić Wam, co się u nas działo w tym okresie.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Seniorzy wracają do gry

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza drużyna seniorów po kilku latach nieobecności wraca do oficjalnych rozgrywek Polskiego Związku Rugby. Właśnie zgłosiliśmy do Polskiej Ligi Rugby7 naszą ekipę, w skład której wchodzi aż 16 zawodników.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.