Kolejny mecz w Częstochowie już w niedzielę!

Tomasz Ociepa / 2009-04-20

26 kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę, zawodnicy RC Częstochowa rozegrają kolejne spotkanie w lidze regionalnej. Po pojedynku z Juvenią, będzie to drugi mecz w Częstochowie; tym razem do naszego miasta zawita ekipa z Bytomia.

Spotkanie z drużyną Rugby Klubu "Czarni" Bytom będzie czwartym meczem częstochowian. Rywal wydaje się być w zasięgu naszech zawodników, choć mieć na uwadze należy ich bardzo dobrą dyspozycję w ostatnim spotkaniu, w którym wysoko - 35:5 - pokonali zespół z Rudy Śląskiej. Dzięki temu zwycięstwu bytomianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli grupy śląsko-małopolskiej, wyprzedzając częstochowską drużynę.
Mecz odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia w samo południe o godz. 12.00 na boisku przy ul. Kopalnianej 1 w Dźbowie. Tradycyjnie wstęp na to, jak i inne rozgrywane w Częstochowie spotkania, jest wolny.

Obejrzeć można także krótką zapowiedź zbliżającego się meczu. Zachęcamy do przekazywania linków do niego wśród znajomych.

Podziel się linkiem! (zaznacz i kopiuj)

Zobacz też

Roboprojekt nadal z RC Częstochowa

Stawili opór liderowi

W niedzielę kolejne emocje

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.