Obóz dochodzeniowy grup do lat 12 [raport]

MK / 2020-08-17

W dniach 7-9 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 12 Rugby Club Częstochowa. W jego trakcie skupiono się przede wszystkim na doskonaleniu gry w kontakcie i integracji. Mimo utrzymującego się 30-stopniowego upału, nasi najmłodsi zawodnicy dzielnie trenowali przez wszystkie trzy dni.

fot. MK

Dzień 1

Poranna sesja treningowa rozpoczęła się od pomiaru wzrostu i wagi zawodników. Następnie młodzi adepci przystąpili do testów sprawnościowych, aby zakończyć trening wstępem do szarży, czyli doskonaleniem padów. Później nastąpiła wyczekiwana przerwa i możliwość schowania się w cieniu. Po pysznym obiedzie od naszego partnera - Śniadaniowców, dzieci wzięły udział w szeregu gier i zabaw integracyjnych, które skonsolidowały zespół. Druga sesja treningowa upłynęła na doskonaleniu techniki szarży.

Dzień 2

Na pierwszym treningu tego dnia zawodnicy ulepszali swoje umiejętności w zakresie zejścia z linii obrony. W przerwie poza obiadem i odpoczynkiem, znów skupiliśmy się na integracji drużyny, a zakończyliśmy ją krótkim wykładem z przepisów rugby. W drugiej sesji treningowej skupiliśmy się na grze w przegrupowaniach.

Dzień 3

Tego dnia zaprosiliśmy na obiekt rodziców. Rozpoczęliśmy od wręczenia dwóch nagród dla Super Miniżaków, którymi zostali Kuba Kiedrzynek i Bartek Klimczak. Następnie dzieci rozegrały między sobą mecze kontrolne w kontakcie. Później na boisko zaprosiliśmy rodziców i podzieliliśmy wszystkich na cztery drużyny. Po krótkim wprowadzeniu w zasady rugby tag, wszyscy rozegrali kilka meczów w tej odmianie. Na zakończenie wszyscy zasiedli na trybunach, gdzie wspólnie zjedliśmy pizzę i mieliśmy okazję na spokojnie porozmawiać i się poznać. 

 

Mimo ciężkich warunków atmosferycznych - palące słońce i 30 stopni w cieniu - najmłodsi zawodnicy naszego klubu dali z siebie wszystko. To były bardzo intensywne 3 dni, ale również bardzo owocne. Postęp jaki zrobili zawodnicy był widoczny gołym okiem nie tylko przez trenerów, ale i ich samych. To bardzo cieszy, bo na pewno zwiększy ich pewność siebie i motywację do treningów. Teraz możemy już tylko wyczekiwać wyjazdów na turnieje i wykorzystania zdobytych umiejętności na boisku - podsumował obóz trener koordynator Szkółki Rugby RCC Michał Krzypkowski.

Zdjęcia z obozu znajdziecie TUTU i TU.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

16.08 trening naborowy do grup młodzik i kadet

Ruszają "Ogólnodostępne treningi rugby dla...

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Już niedługo...

Nie przegap

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.