Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

MK / 2020-06-21

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18. miejscu w Polsce w rozgrywkach dzieci i młodzieży.

fot. RR

MINIŻAK
Nasi miniżacy wzięli udział w trzech turniejach regionalnych.
21.09.19 - Łódź - 2. miejsce / 5 drużyn
05.10.19 - Częstochowa - 5. miejsce / 6 drużyn
13.10.19 - Kraków - 5. miejsce / 5 drużyn
Ostatecznie zostali oni sklasyfikowani na 14. miejscu w Polsce.

ŻAK
Nasi żacy wzięli udział w dwóch turniejach regionalnych.
21.09.19 - Łódź - 5. miejsce / 5 drużyn
05.10.19 - Częstochowa - 5. miejsce / 5 drużyn
Ostatecznie zostali oni sklasyfikowani na 18. miejscu w Polsce.

MŁODZIK
Młodzik podobnie jak miniżak, wziął udział w trzech turniejach regionalnych.
05.10.19 - Częstochowa - 3. miejsce / 3 drużyn
13.10.19 - Kraków - 4. miejsce / 4 drużyn
Ostatecznie zostali oni sklasyfikowani na 15. miejscu w Polsce.

Patrząc na same wyniki, można odnieść bardzo kiepskie wrażenie. Natomiast na ich końcowy wygląd miało wpływ wiele czynników. Na jesieni nasze drużyny borykały się z częstymi chorobami, które wykluczały z gry część zawodników, ale z drugiej strony, była to doskonała okazja do ogrania się przez innych. Szkoda zwłaszcza tych wyników w miniżaku i żaku, bo te drużyny było stać na więcej. Jednak w tym wieku nie wynik sportowy jest najważniejszy. Jest to okres, w którym zawodnicy uczą się trenować i rywalizować. Mają nabierać jak najwięcej doświadczenia, które zaprocentuje w kolejnych latach. Na pewno szkoda też wionsy, w trakcie której mieliśmy w planach pojechać na kolejne cztery turnieje regionalne wszystkimi sekcjami i powalczyć o kwalifikację do turnieju finałowego. Jednak żaden z nich nie doszedł do skutku przez pandemię. Również młodzik nie wystąpił w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzika w rugby7, gdyż na jesień nie został zorganizowany turniej półfinałowy, a w organizacji finałowego przeszkodził koronawirus. W tym przypadku nie wszystko stracone, gdyż turniej ten ma się odbyć we wrześniu dla roczników 06, 07 - podsumował sezon 2019/20 trener koordynator grup młodzieżowych RCC Michał Krzypkowski.

Aktualnie wszystkie sekcje Klubu wznowiły treningi. Od przyszłego sezonu planujemy start w rozgrywkach żeńskich i męskich kadetów w rugby7. Młodzicy i kadeci będą trenowali przez całe lato, a okres ten zakończą 5-dniowym obozem dochodzeniowym, który zostanie zorganizowany w zastępstwie za obóz, który miał się odbyć nad morzem. Natomiast miniżacy i żacy wznowią treningi po wakacyjnej przerwie 3-dniowym obozem dochodzeniowym. Ponadto na sieprień i wrzesień przewidziany jest wielki nabór do grup młodzieżowych naszego Klubu - jeśli jesteś zainteresowany, to odezwij się, lub śledź uważnie naszą stronę www i/lub fanpage na facebooku.

Dziękujemy wszystkim trenerom i zawodnikom za trud włożony w ten sezon i serca pozostawione na boiskach!

Nagrody w kategoriach Super Miniżak, Super Żak i Super Młodzik zostaną rozdane w trakcie obozów dochodzeniowych i na pewno tu o nich poinformujemy.

Zobacz też

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Młodzież wróciła do treningów

Wesprzyj nas dzięki Patronite!

Już niedługo...

Nie przegap

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.