Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

MK / 2020-06-13

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Częstochowska Liga Rugby

W tym roku szkolnym na zaplanowane trzy turnieje odbyły się tylko dwa. Spowodowane to było, tak jak pisaliśmy na wstępie, stanem epidemicznym i wprowadzonym w związku z nim obostrzeniami.
Pierwszy turniej odbył się w listopadzie na Hali Polonia, a udział w nim wzięło 10 drużyn (6 w kategori klas IV-VI i 4 w kat. kl. VII-VIII). W obu kategoriach zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 52, będąc przez całe zawody niepokonana.
Drugi i jak się okazało ostatni turniej znów odbył się w Hali Polonia pod koniec lutego. Ponownie wzięło w nim udział 10 drużyn (choć w innym rozłożeniu na kategorie - w każdej po 5). Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 52 była niezwyciężona i wygrała zawody w obu kategoriach.
Jak się można dymyśleć mistrzem w obu kategoriach została Szkoła Podstawowa nr 52. Co ważniejsze wygrywając wszystkie swoje mecze w tym sezonie.
Poniżej przedstawiamy pełną klasyfikację końcową cyklu (w każdym z turniejów szkoły zdobywają do niej punkty, za zajęte na nich miejsca):

Klasy IV-VI SP
1. SP52 - 26 pkt.
2. SP22 - 16 pkt.
3. SP21 - 12 pkt.
5. SP27 - 6 pkt.
4. SP15 - 5 pkt.
6. SP2 - 2 pkt.

Klasy VII-VIII SP
1. SP52 - 19 pkt.
2. SP22 - 12 pkt.
3. SP27 - 8 pkt.
4. SP2 - 3 pkt.
5. SP21 - 2 pkt.

Szczebel wojewódzki i ogólnopolski

Rozgrywki te są organizowane przez Polski Związek Rugby i odbywają się w trzech kategoriach wiekowych - kl. IV, kl. V i kl. VI. Półfinały wojewódzkie (po jednym przedstawicielu miasta w każdej kategorii) i finały ogólnopolskie (zwycięzcy półfinałów wojewódzkich) odbywają się po dwa razy w ciągu roku szkolnego - na początku zimy i późną wiosną. Niestety nie udało się rozegrać turniejów wiosennych z powodu pandemii koronawirusa.
W zimowych półfinałach wojewódzkich, drużyny z Częstochowy były bezkonkurencyjne i wygrały we wszystkich kategoriach - SP nr 22 w kl. IV i V i SP nr 52 w kl. VI.
Na ogólnopolskim finale rozegranym na warszawskim Torwarze, najlepszą ekipą w Polsce w kl. IV okazała się Szkoła Podstawowa nr 22, a drugą w kl. VI Szkoła Podstawowa nr 52. W kategorii kl. V SP nr 22 zajęła 10. miejsce.

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Młodzież wróciła do treningów

Wesprzyj nas dzięki Patronite!

Gospodarze zbyt gościnni

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.