Gospodarze zbyt gościnni

MK / 2019-10-07

W zeszłą sobotę 5.10.2019r. odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie. Na trzech boiskach przy ul. Kopalnianej 4a zagrało ze sobą siedem klubów w trzech kategoriach wiekowych - miniżaku (6 drużyn), żaku (5 drużyn) i młodziku (3 drużyny). W sumie rywalizowało ze sobą 150 dzieci.

fot. Robert Kwieciński

MINIŻAK
W tej kategorii wiekowej ostatecznie wystąpiło sześć drużyn podzielone na dwie grupy. Grupa A - Posnania Poznań, RC Częstochowa, KS Rugby Ruda Śląska; grupa B - KS Budowlani Łódź, RC Skierniewice, Hegemon Akademia Rugby.
Nasi miniżacy pierwszy mecz rozegrali z drużyną z Rudy Śląskiej. Po zaciętym pojedynku przegrali ostatecznie 3:4. Jak się okazało był to mecz o wyjście z grupy do półfinałów, gdyż dla obu ekip, zespół z Poznania okazał się poza zasięgiem i pewnie wygrał swoje oba spotkania w grupie. W grupie B również bezkonkurencyjni okazali się KS Budowlani Łódź. Do półfinałów awansowali również Hegemoni. W meczu o V miejsce spotkaliśmy się z drużyną ze Skierniewic. Nasi zawodnicy przez cały mecz kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie wygrali 7:2. Zajmując tym samym 5. lokatę w turnieju, który wygrali Łodzianie.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. KS Budowlani Łódź
2. Posnania Poznań
3. Hegemon Akademia Rugby
4. KS Rugby Ruda Śląska
5. RC Częstochowa
6. RC Skierniewice

Skład: Tomasz Arciszewski, Bartosz Dudek, Beniamin Dyndał, Jakub Kiedrzynek, Bartosz Klimczak, Oliwier Kott, Bartosz Kowalczuk, Dorian Mucha, Natan Rupik, Ksawery Stawicki, Natalia Zowczak,

 

ŻAK
Wśród żaków w szranki stanęło pięć ekip, które zagrały w systemie "każdy z każdym": RC Częstochowa, KS Rugby Ruda Śląska, RC Skierniewice, KS Budowlani Łódź, Juvenia Kraków.
Nasza drużyna żaków przystąpiła do turnieju znów mocno zdekompletowana. Niestety nie udało się jej wygrać żadnego meczu, jedynie w meczu z ekipą ze Skierniewic podejmując wyrównaną walkę i przegrywając nieznacznie 6:8.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. KS Budowlani Łódź
2. Juvenia Kraków
3. KS Rugby Ruda Śląska
4. RC Skierniewice
5. RC Częstochowa

Skład: Daria Arciszewska, Oskar Bednarski, Alan Godek, Kordian Laskowski, Szymon Pietrzyk.

 

MŁODZIK
W najstarszej kategorii wiekowej wystartowały 3 zespoły, które podobnie jak w żaku zagrały w systemie "każdy z każdym": RC Częstochowa, KS Rugby Ruda Śląska i KS Budowlani Łódź.
Nasi zawodnicy, podobnie jak ich koledzy z żaka nie wygrali żadnego z meczów, zdobywając jedynie jedno przyłożenie.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. KS Budowlani Łódź
2. KS Rugby Ruda Śląska
3. RC Częstochowa

Skład: Wiktor Chwat, Mateusz Dyndał, Anna Fatyga, Robert Grojec, Weronika Karczewska, Magdalena Kaszyńska, Nicola Kiedrzynek, Miłosz Kośny, Mikołaj Kott, Emilia Laskowska, Oskar Lewicki, Klaudia Melka, Sergiusz Miodek, Filip Miśkiewicz, Jakub Wiewióra, Szymon Zwolski, Wiktoria Żurek

 

Mimo, że na pewno oczekiwaliśmy lepszych wyników naszych młodych rugbistów w naszym domowym turnieju, to należy pamiętać, że była to kolejna okazja do zebrania bardzo ważnych doświadczeń. Wierzę, że zaprocentują one w przyszłości. Chciałbym im również podziękować za serce pozostawione na boisku, bo tego na pewno nie można im odmówić. Jeśli chodzi zaś o sam turniej, to uważam że stanęliśmy na wysokości zadania i impreza stała na wysokim poziomie organizacyjnym, co potwierdzały ciepłe słowa kierowane w naszym kierunku z ust trenerów innych drużyn - podsumumował krótko Michał Krzypkowski, trener koordynator grup młodzieżowych w RCC.

Wszystkie wyniki meczów: KLIKNIJ

Galeria z zawodów na fanpage'u RCC: KLIKNIJ

Turniej został zrealizowany w ramach zadania "Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie rugby" i był współfinansowany z środków budżetu Miasta Gminy Częstochowy.

Kanapki i herbatę dla zawodników i trenerów przygotowała fimra Śniadaniowcy.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

RTDiM w Częstochowie już w sobotę!

RTDiM w Łodzi [Wyniki + składy + galeria]

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.