RCC wicemistrzem Śląska w rugby plażowym

MK / 2019-07-11

W ubiegłą sobotę na boisku plażowym przy Stadionie Ludowym w Sosnowcu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Śląska i Zagłębia w Rugby Plażowym. Turniej zorganizowany został z okazji 15-lecia klubu Koliber Sosnowiec. Nasi zawodnicy, którzy reaktywowali sekcję seniorską, zajęli II miejsce w tych zawodach.

fot. Natalia

Udział w turnieju wzięło pięć drużyn: RC Częstochowa, Rugby Ruda Śląska, Koliber Sosnowiec (wystawił dwie ekipy) i Legia Rugby Warszawa. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu nasza drużyna uległa Legii 4-9, a decydujące okazały się nasze braki kondycyjne, spowodowane dopiero co wznowionymi treningami, po ponad półrocznej przerwie. Kolejne mecze to już seria zwycięstw - 6:5 z Rudą Śląska, a także z obiema drużynami gospodarzy 9:3 i 7:5. Ostatecznie pozwoliło nam to cieszyć się z wicemistrzostwa Śląska.

Mimo, że nie trenowaliśmy od roku, a przed turniejem spotkaliśmy się zaledwie dwukrotnie, widać, że nasi zawodnicy nie zapomnieli jak się gra jajowatą piłką. Przez całe wakacje będziemy organizować cotygodniowe otwarte treningi, na które zapraszamy wszystkich powyżej 17 roku życia, którzy chcą spróbować sił w naszym sporcie (nie muszą wiedzieć czegokolwiek o rugby, wszystkiego ich nauczymy). Na koniec sierpnia zadecydujemy w naszym gronie, czy kontynuujemy spotkania we wrześniu i dalej. Ja jestem optymistą i wierzę, że na jesieni wystąpimy na co najmniej jednym turnieju siódemkowym - powiedział nam Michał Krzypkowski, odpowiedzialny za reaktywację sekcji seniorów w Rugby Club Częstochowa.

Skład RCC: Dawid Dróżdż, Michał Krzypkowski, Mateusz Nowak, Daniel Popczyk, Mateusz Sobański, Jakub Sterna, Mikołaj Weżgowiec.

Końcowa klasyfikacja: 1. Legia Rugby Warszawa 2. RC Częstochowa 3. Rugby Ruda Śląska
4. Koliber Sosnowiec I 5. Koliber Sosnowiec II

Zobacz też

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

V miejsce w MMM7!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.