V miejsce w MMM7!

MK / 2019-06-03

26 maja 2019 w Krakowie odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do niego, dzięki zajęciu 6. miejsca w turnieju półfinałowym w Bolesławcu na jesieni. W samym finale poprawili się o jedną lokatę i ostatecznie uplasowali się na 5. miejscu.

Do gry stanęło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie drużyny. RCC trafiło do grupy A z Juvenią Kraków i Miedziowymi Lubin. W drugiej grupie znalazły się Rugby Ruda Śląska, Husar Bolesławiec, Gorce Raba Niżna i NHRK Kraków. Niestety nie udało nam się wygrać żadnego meczu grupowego, ulegając najpierw Miedziowym 0:29, a następnie gospodarzom 7:29. W tej sytuacji pozostał nam mecz o V miejsce, w którym zmierzyliśmy się z NHRK Kraków. Udało się w nim przełamać złą passę i pokonać drugą drużynę z grodu Kraka 14:5. Dzięki temu zajęliśmy V miejsce w stawce siedmiu drużyn.

O kilka zdań podsumowania poprosiliśmy trenera RCC Radosława Rokosza - W grupie trafiliśmy na dwa silne zespoły - Juvenię Kraków, która z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce w turnieju oraz Miedziowych Lubin, którzy zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko z wyżej wymienioną Juvenią. W meczu o 5 miejsce trafiliśmy na Nową Hutę. Nasza dobra gra zespołowa w ataku jak i ofiarną obrona zaowocowały zwycięstwem w meczu o miejsce piąte. Turniej pokazał nad czym musimy pracować. W przyszłym sezonie chcielibyśmy znaleźć się w gronie czterech najlepszych drużyn.

Skład: Anna Fatyga (2P), Fabian Godela (1P, 3pd), Weronika Karczewska, Magdalena Kaszyńska, Nicola Kiedrzynek, Oskar Mucha, Jakub Wiewióra (kapitan).

Wyniki wszystkich meczów [Link]

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Młodzież RCC na Memoriale im. M. Wojtani w...

Częstochowski RTDiM za nami.

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.