Rozpoczynamy rundę rewanżową

TO / 2017-06-02

Po ostatnim zwycięstwie nad Miedziowymi Lubin, poprzeczka się nieco podnosi. Częstochowian w najbliższą niedzielę czeka rewanżowe starcie z ekipą z Rudy Śląskiej, która jak na razie z kompletem zwycięstw przewodzi stawce grupy południowej II ligi.

fot. Patrycja Uryć

W pierwszym meczu obu drużyn lepsze były rudzkie "Gryfy", pokonując RCC w stosunku 46:12. Od tej pory nasi niedzielni rywale nie stracili punktu, zdobywając we wszystkich spotkaniach także bonusy za 4 przyłożenia w meczu. 

Tym razem to jednak częstochowianie będą na własnym terenie. Zielono-czarni z jednej strony będą uskrzydleni po wysokim zwycięstwie z Lubinem, z drugiej jednak skład RCC ulegnie nieco zmianie na skutek kilku kontuzji odniesionych w tamtym spotkaniu. Niedzielny pojedynek zapowiada się tym bardziej ciekawie, że w tabeli panuje duży ścisk - aż trzy drużyny rywalizujące o drugie miejsce mają po 10 punktów po pierwszej rundzie rozgrywek.

Bez względu na potencjał obu ekip mecze RCC z drużyną z Rudy Śląskiej zawsze stały jak dotąd na wysokim poziomie i miejmy nadzieję, że i tym razem nie będzie inaczej, a wsparcie częstochowskiej publiczności pomoże w podtrzymaniu zwycięskiej passy na własnym boisku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w niedzielę na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego. Wstęp w cenie 5 zł.

Zobacz też

Nie było sposobu na Nowy Sącz

Przed RCC spotkanie w Nowym Sączu

Pewne zwycięstwo RCC

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.