Przed RCC spotkanie w Nowym Sączu

TO / 2017-05-09

Po pierwszym tegorocznym zwycięstwie nad zespołem z Zielonej Góry, Rugby Club Częstochowa wybierze się w sobotę na trudny wyjazd, w którym zmierzy się ze spadkowiczem z I ligi, Biało-Czarnymi Nowy Sącz.

fot. Patrycja Uryć


Zespół z Małopolski, podobnie jak RCC, rozegrał jak dotąd dwa mecze. Zwyciężył pewnie z Miedziowymi Lubin na własnym terenie, ale w ostatniej kolejce, grając w mocno osłabionym składzie, uległ nadspodziewanie wysoko liderowi tabeli z Rudy Śląskiej.
Częstochowianie zmierzą się z ekipą z Nowego Sącza w klasycznej odmianie rugby dopiero po raz drugi w historii. W meczu rozegranym w 2009 roku w ówczesnej lidze regionalnej zwyciężyli Biało-Czarni. Czy tym razem uda się rewanż? Doświadczenie nowosądeckich rugbistów sugeruje, że nie będzie o to łatwo. O tym, kto tym razem będzie górą, przekonamy się w sobotę 13 kwietnia. Mecz w Nowym Sączu rozpocznie się o godzinie 16.00.

Zobacz też

Pewne zwycięstwo RCC

Liga wraca do Częstochowy!

Mini-przewodnik po zasadach rugby

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.