Sekcje młodzieżowe grały w Łodzi

TO / 2017-04-25

W minioną sobotę odbył się Memoriał im. Mirosława Wojtani, w którym uczestniczyli młodzi zawodnicy RCC. W kategorii żaka występowali oni w barwach klubu z Nowej Huty, ale za to w kategorii miniżaka mieliśmy aż 2 częstochowskie drużyny.

Pierwsza drużyna miniżaków RCC pokonała w początkowej fazie zawodów Orkana Sochaczew oraz SP 5 z Poznania, jednak w meczu o pierwsze miejsce w grupie uległa Arce Gdynia. Również drugiej drużynie RCC w tej kategorii wiekowej niewiele brakło do walki o czołowe miejsca. Dwa wygrane mecze i dwa remisy (ze zwycięzcą grupy UKS Lubień oraz Husarią Kalisz) sprawiły, że brakło tylko jednego punktu do zajęcia pierwszej lokaty w pięciozespołowej grupie.

Tym samym oba zespoły zakwalifikowały się do walki o miejsca 5.-8. w turnieju. W nim nasz pierwszy zespół odniósł zwycięstwo ze Spartą Jarocin. Wystarczyło to do zajęcia odpowiednio 6. i 8. miejsca przez młodych reprezentantów RCC. Biorąc pod uwagę, że w turnieju wzięło udział aż 19 zespołów, należy uznać to za całkiem niezły wynik i trzymać kciuki za to, aby dalej tak dobrze rozwijały się najmłodsze sekcje rugby w naszym mieście. 

Z kolei w kategorii żaka, gdzie w barwach Nowa Huta Rugby Klub grało kilku wychowanków naszego klubu, zespół ten zajął ostatnie miejsce w zawodach bez wygranego spotkania.

 

Pełne wyniki turnieju

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Mini-przewodnik po zasadach rugby

Inauguracja sezonu dla Rudy Śl.

Zostań Patronem RCC

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.