W niedzielę kolejne emocje

Tomasz Ociepa / 2009-04-04

W najbliższą niedzielę Rugby Club Częstochowa zmierzy się z Juvenią II Kraków. Będzie to pierwszy mecz Regionalnej Ligi Rugby rozegrany w Częstochowie od powołania tych rozgrywek do życia jesienią ub. r.

Faworytem meczu, jak i całej grupy śląsko-małopolskiej, są krakowianie. Nie powinniśmy jednak być świadkami aż takiej różnicy klas, jaką było widać w minioną sobotę, kiedy drużyna z czeskiego Havirova w sparingu rozniosła gospodarzy 79:12. Liczyć można, że solidnie przepracowana zima, a także analiza błędów z ostatniego z meczu towarzyskiego, zaowocuje wyrównaną walką z Juvenią. O tym, że młoda częstochowska drużyna potrafi stawić opór rezerwom Juvenii, przekonać się można było w pierwszym meczu tych drużyn na krakowskich Błoniach, gdzie przez długi czas częstochowianie zamykali rywali na ich własnej połowie. Z drugiej strony, tamten mecz, jak i drugi rozegrany dotychczas przez RC Częstochowa w regionalnej lidze (w Sosnowcu), zakończyły się ostatecznie wyraźnymi porażkami, dlatego trudno wymagać już teraz zwycięstwa. - Czeka nas naprawdę ciężki mecz, w drużynie Juvenii grać będą nawet zawodnicy z doświadczeniem I-ligowym. My ze swojej strony zrobimy jednak wszystko, żeby tego meczu nie wspominali najlepiej - zapowiada trener częstochowian Mateusz Nowak. Mecz rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 13.00 na bocznym boisku obiektu przy ul. Kopalnianej w Dźbowie. Wstęp wolny.

Zobacz też

Czeska lekcja rugby

Czesi przyjadą do Częstochowy

Mecz z Juvenią o 13.00

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.