Inauguracja sezonu dla Rudy Śl.

TO / 2017-04-03

Nie udało się sprawić niespodzianki w inauguracyjnym meczu II ligi w Rudzie Śląskiej. Mimo że częstochowianie chwilami pokazywali dobrą grę, gospodarze po objęciu przewagi w początkowej fazie meczu kontrolowali resztę spotkania, pokonując RCC w stosunku 46:12.

fot. Patrycja Uryć

 

Największym problemem naszego zespołu w pierwszych 20 minutach spotkania były straty piłki. Rudzkie “Gryfy” potrafiły te błędy bezlitośnie wykorzystać, zdobywając sukcesywnie kolejne metry wejściami w kontakt zarówno przez zawodników młyna, jak i ataku. W ten sposób kilkukrotnie gospodarze przedarli się na pole punktowe RCC. Pod koniec pierwszej połowy meczu gospodarze uruchomili również grę nogą, tworząc w ten sposób kilka kolejnych skutecznych dla siebie akcji. Jedną z nich zatrzymał Mariusz Kapica, pozbawiając rywala piłki już na polu punktowym. Sprawy nie ułatwiała znaczna przewaga miejscowej drużyny w formacji młyna, przez co częstochowianie mieli mało możliwości gry w ofensywie. Po bardzo słabej pierwszej połowie w wykonaniu naszej drużyny, trudno było myśleć o odwróceniu wyniku spotkania.

Mimo to, po zmianie stron gra zawodników młyna RCC zaczęła przynosić lepsze efekty. Dzięki ogromnej pracy włożonej przez graczy tej formacji w kilku kolejnych fazach gry, na pole punktowe gospodarzy przedarł się wreszcie Michał Krzypkowski. Znacznie częściej piłka trafiała również do zawodników ataku, co kilkukrotnie przyczyniło się do zdobycia przewagi terytorialnej przez częstochowską drużynę. Kolejne przyłożenie zdobył kapitan naszego zespołu, dając cień szansy na wywiezienie z Rudy Śląskiej choćby punktu bonusowego. Niestety, dużo błędów i słaba gra w formacji młyna po naszej stronie spowodowały, że piłka była wciąż częściej w rękach “Gryfów”, niż częstochowian. Nawet przy dobrym ustawieniu graczy RCC w obronie, gospodarze potrafili zdobywać teren w grze w kontakcie, dzięki czemu podwyższyli wynik do 39:12.

Na kilka minut przed końcem spotkania na skutek ostrej gry gospodarzy boisko musiał opuścić grający w naszej drużynie na pozycji łącznika ataku Krzysztof Gola, przez co doszło do kilku zmian w ustawieniu częstochowskiego zespołu, a nieco świeżości na boisko wniósł Grzegorz Szkopiak. Niestety rudzki zespół po raz kolejny pokazał swoją wyższość, przykładając jeszcze raz punkty w ostatniej akcji meczu.

Za naszym zespołem prawdopodobnie najtrudniejsze spotkanie w rundzie zasadniczej tego sezonu. W następnej kolejce częstochowianie będą pauzować, a kolejny mecz rozegrają już przed własną publicznością 30 kwietnia. Rywalem naszej ekipy będzie wówczas zielonogórska Wataha, która w miniony weekend pokonała minimalnie Miedziowych Lubin w stosunku 17:18.

KS Rugby Ruda Śląska   Rugby Club Częstochowa
Krzysztof Jopert 1 Piotr Bartkowiak
Paweł Pepliński 2 Daniel Popczyk
65' Artur Stankiewicz 3 Karol Magnucki
Jan Muc 4 Daniel Królak
70' Jakub Krupiński 5 Dawid Dróżdż
Kamil Karcz 6 Michał Jureczko
Szymon Majchrzak 7 Karol Balsam
67' Marcin Mucha 8 Michał Krzypkowski
Jakub Skoczylas 9 Mateusz Nowak
72' Mateusz Magner 10 Krzysztof Gola 65'
Mateusz Zabiegała 11 Tomasz Ociepa
Rafał Szaciłowski 12 Mariusz Kapica
ominik Bryński 13 Patryk Weżgowiec
70' Paweł Siwula 14 Mikołaj Szpondowski
Patryk Kołodziej 15 Mateusz Pułtorak
Rezerwowi
65' Łukasz Fura 16 Patryk Górak
70' Paweł Marzec 17 Grzegorz Szkopiak 65'
67' Marcin Pyrek 18 Sylwester Kowalczyk
Michał Jackowski 19  
Krzysztof Płusa 20  
70' Tomasz Kopeć 21  
Vladyslav Kozlov 22  
72' Jakub Zabiegała 23  

46

-

12

Zobacz też

Wracamy do gry!

II liga rugby - terminarz rozgrywek

Pierwsze treningi na murawie

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.