"O rugby nie wiedziałem nic"

TO / 2017-01-31

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

fot. Klaudia Oboza

- Decyzję podjąłem bardzo spontanicznie. Kolega, który chciał coś zmienić w swoim życiu zaproponował, czy nie pójdę z nim na nabór, więc poszedłem z czystej ciekawosci - mówi Tomasz Lisek, który jesienią zaliczył swoje pierwsze występy w II lidze rugby. - Przyznam, że zanim dołączyłem do RCC, nie interesowałem się tym sportem i nie miałem żadnego pojęcia co do zasad i w jaki sposób się to wszystko odbywa.

Podobnie było w przypadku Piotra Bartkowiaka, który również miał już swój udział w wywalczeniu przez RCC 4. miejsca w Pucharze II ligi. - Pojawiłem się na naborze za namową kilku znajomych i postanowiłem się sprawdzić. Wszystko, co wiedziałem o rugby to to, że biega 30 gości po boisku walcząc o jajowatą piłkę. Teraz widzę, że jest to sport dla małego i dużego. Jest duży wachlarz pozycji na boisku gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie szacunek jakim darzą się sami zawodnicy, ale również w relacji sędzia - zawodnik , zawodnik - sędzia.

 

Więcej kontaktu z innymi dyscyplinami miał Mateusz Pułtorak. - Przed przyjściem na nabór ćwiczyłem na siłowni, wcześniej trenowałem inne sporty, ale czułem, że czegoś mi brakuje. Zobaczyłem ogłoszenie o naborze do Rugby Club Częstochowa i pomyślałem dlaczego by się nie sprawdzić i zdobyć kolejne doświadczenie. Długo nie myśląc, spakowałem torbę, poszedłem i spróbowałem swoich sił. Teraz nie mogę się doczekać każdego następnego treningu.

Mimo to, znajomość dyscypliny również nie była mocną stroną Mateusza. - O rugby nie wiedziałem nic, oglądałem kilka meczy w telewizji. Spodobała mi się rywalizacja, walka o każdą piłkę i jedność drużyny na boisku. Moim zdaniem to główne zalety rugby decydujące o tym, że ten sport jest tak atrakcyjny i ciekawy.

Co po roku treningów o rugby sądzą osoby, które nie miały wcześniej z tym sportem do czynienia? - Postrzeganie tej dyscypliny sportu zmieniło się u mnie diametralnie – twierdzi Tomek. -Przyszedłem na nabór z czystej ciekawości, niczego sobie nie obiecywalem i na nic sie nie nastawiałem, ale jednak rugby uzależnia. Jest to piekny sport, który ma potężny wpływ na rozwój osobisty, na chwilę obecną cieszę się, że jestem częścią drużyny.

- Chociaż pierwsze treningi nie należały do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie, to z każdego z nich wynosiłem lekcje i chętnie pokazywałem swoje nowo nabyte umiejętności na kolegach i dziewczynie (z czego nie była szczególnie zadowolona) – opisuje obrazowo Mateusz. - Trening na murawie sprawił, że jeszcze bardziej chciałem grać w rugby i to był motor napędowy do zdobywania nowej wiedzy i poprawy swojej sprawności fizycznej. Przez ostatni rok wiele się nauczyłem i zdobyłem nowe znajomości, zawdzięczam to niezawodnej kadrze trenerskiej, jak i całej drużynie. Korzystając z okazji chciałbym im za to podziękować i zachęcić wszystkich do uprawiania tego sportu.

 

Jeśli również nie chcesz żałować, że do nie dołączyłeś do RCC, masz ostatnią chwilę na to, by zapisać się na tegoroczny nabór i przeżyć szczególną przygodę w swoim życiu.

Zobacz też

Dlaczego rugby?

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Wyróżniono najlepszych zawodników RCC

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.