Dlaczego rugby?

RB / 2017-01-26

Rugby jest sportem, który kształtuje za równo charakter jak i ciało. Jeśli chodzi o rozwój fizyczny zyskujesz pod każdym względem. Biegasz szybciej, skaczesz wyżej, dźwigasz więcej. Trenując w klubie masz pewność, że poprawisz swoją sylwetkę i będą Cię do tego motywować koledzy z klubu. Żaden nie pozwoli Ci na spadek formy. Drużyna motywuje Cię nie tylko na treningach czy meczach. Zawodnicy rugby tworzą jedną wielką rodzinę, na którą można liczyć nie tylko na murawie, ale w każdej innej dziedzinie życia.

Widząc swój rozwój, coraz lepszą grę i sylwetkę, nabierasz pewności siebie. Czujesz, że możesz więcej. Wstajesz rano i myślisz, co dzisiaj pokażesz na treningu. Pewność siebie na boisku przekłada się na pewność siebie w codziennym życiu. Nie będzie dla Ciebie wyzwań, którym nie będziesz chciał podołać. Po pewnym czasie trenowanie stanie się dla Ciebie codziennością i nie będziesz sobie inaczej wyobrażał planu dnia, niż pójść na wieczorny trening.

Trenując taki niszowy sport jakim jest rugby masz pewność, że będziesz się wyróżniał na tle większości sportowców w tym mieście takich jak piłkarze czy siatkarze. Dla Ciebie to będzie sport, który pokochasz. Dla innych abstrakcja.

Jeżeli chcesz należeć do rodziny rugby, pomóc sobie w rozwoju ciała i ducha przyjdź na nabór. Będziemy na Ciebie czekać 1 lutego o godzinie 20:00 na Hali Sportowej Częstochowa na Zawodziu przy ulicy Żużlowej.

Zapisz się już dziś na www.rcc.czest.pl/nabor2017

Nie czekaj. Nie szukaj wymówek. Przyjdź i sprawdź się!

Zobacz też

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Wyróżniono najlepszych zawodników RCC

Przekaż 1% podatku na RCC

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.