Czeska lekcja rugby

Marek Cieślak / 2009-03-31

W sobotę czeska drużyna z Havirova zagościła przy ul. Kopalnianej w Dźbowie. Zawodnicy rywalizowali w niespecjalnie komfortowych warunkach, w których w każdym elemencie gospodarzy przewyższali rugbiści z Czech.

Przyjezdni z pewnością nie byli zachwyceni stanem bocznego boiska na obiekcie KS Częstochowa, gdzie w wielu miejscach błotnistej nawierzchni wielu nieco cięższych zawodników mogło się zatapiać niemal po kostki. Wraz z rozpoczęciem meczu trzeba się jednak było skupić na samej grze.
Najbardziej widoczna była siłowa przewaga zespołu z Havirova w młynach. Bardziej masywni, a przy tym o wiele lepiej wyszkoleni goście zazwyczaj z łatwością przepychali młyn częstochowian, a także lepiej radzili sobie w walce o piłki wrzucane z autu.
Przez większość meczu, który został podzielony na cztery 20-minutowe części, gra toczyła się na połowie gospodarzy. Czesi wielokrotnie wykorzystywali braki w obronie naszej drużyny, rozstrzygając na swoją korzyść sytuacje z przewagą swoich zawodników, co kończyło się przyłożeniami. Rugbiści z Częstochowy dwukrotnie przedarli się na pole punktowe rywala. Pierwszy uczynił to Patryk Bombik, po otrzymaniu długiego podania od Jakuba Mitka. W trzeciej części spotkania natomiast akcję wykończył Marcin Pudło. Ostatecznie nasza drużyna wywalczyła 12 punktów, co dość skromnie brzmi przy liczbie 79 po stronie rywali. - Każdy z nas popełniał w tym meczu błędy, włącznie ze mną - mówi po meczu grający trener RC Częstochowa Mateusz Nowak. - Jeśli chodzi o wynik, można było się spodziewać nienajlpeszego rezultatu, ponieważ Havirov to drużyna z pierwszej ligi czeskiej z bogatą tradycją i doświadczeniem.
- Oba przyłożenia w spotkaniu zdobyli debiutanci, co na pewno wpłynie pozytywnie na ich pewność siebie na boisku - dodaje pełniący w tym meczu rolę łącznika ataku Jakub Mitek. - Niestety nie wykorzystywaliśmy graczy ataku, gdyż za rzadko rozgrywaliśmy piłkę ręką. Uważam, że możemy sporo wynieść z tego meczu, choć zbyt mało czasu zostało, by załatać braki do rozpoczęcia ligi regionalnej.
Pierwszy mecz tych rozgrywek będzie miał miejsce w niedzielę 5 kwietnia o 13.00 przy ul. Kopalnianej w Częstochowie, gdzie miejscowa drużyna zagra z Juvenią II Kraków.

Zobacz też

Czesi przyjadą do Częstochowy

Mecz z Juvenią o 13.00

Wracają rugbowe emocje

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.