Mecz z Juvenią o 13.00

Tomasz Ociepa / 2009-03-21

Jak już informowaliśmy, mecz z Juvenią II Kraków, inaugurującyrewanżową rundę Ligi Regionalnej w naszej grupie odbędzie się 5 kwietnia w Częstochowie. Zawody rozpoczną się o godzinie 13.oo na stadionie przy ul. Kopalnianej 1.

Poprzednie zawody organizowane przez RC Częstochowa odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, i choć współpraca z gospodarzami obiektu odbyła się bez najmniejszego zgrzytu, tym razem postanowiono szukać innego obiektu. Podstawowym czynnikiem jaki miał na to wpływ są rozmiary boiska. Na murawie przy ul. Dąbrowskiego można wytyczyć boisko nieco mniejsze niż przeciętne, które znakomicie nadaje się do turniejów w rugby 7. Nieco inną specyfiką charakteryzują się rozgrywki piętnastoosobowe, dlatego - choć nie ma regulaminowych ograniczeń co do minimalnych wymiarów pola gry - w praktyce potrzebne jest boisko o wymiarach większych niż to na lekkoatletycznym obiekcie MOSiR-u. Przed wrześniowym turniejem Polskiej Ligi Rugby 7 członków RC Częstochowa o spory ból głowy przyprawił też problem z zamontowaniem słupów, wynikający z braku przymocowanych na stałe bramek piłkarskich. Porozumienie w sprawie wynajmu boiska na mecz udało się zawrzeć z piłkarskim KS Włodar Częstochowa. Tym samym rugbiści zagrają o godz. 13.oo przy ul. Kopalnianej w Dźbowie.

Dojazd MPK:
autobusy nr 23, 33 - przystanek Kopalniana II (z centrum w kierunku Leśna)

Zobacz mapkę

Zobacz też

Wracają rugbowe emocje

Stowarzyszenie Rugby Club Częstochowa ma już rok

Rugby w częstochowskich szkołach!

Już niedługo...

Nie przegap

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.