Z kim zagramy w II lidze?

TO / 2016-09-09

Już za tydzień nasi rugbiści powracają do rozgrywek klasycznego rugby, gdzie będą rywalizować w grupie południowej II ligi. Z tej okazji warto przybliżyć rywali, z jakimi będziemy spotykać się w zbliżającej się rundzie.

fot. Katarzyna Sterna

Miedziowi Lubin to klub z 5-letnim stażem. Mecz z naszym zespołem będzie dla niego inauguracyjnym występem w rugby piętnastoosobowym, bowiem do tej pory drużyna z Lubina brała udział jedynie w rozgrywkach siódemkowych. Były to występy bez większych sukcesów, a w ostatnim sezonie Miedziowi nie awansowali do finałów Mistrzostw Polski, kończąc eliminacje na 19. miejscu w kraju. W rozgrywkach II ligi Miedziowych będą jednak wspierać zawodnicy i trenerzy z bardziej doświadczonego zespołu z Bolesławca, z którym niejednokrotnie mierzył się RCC.

Rugby Club Ruda Śląska to najbardziej znany częstochowianom przeciwnik. Z rudzkim zespołem RCC spotykał się jeszcze w początkowych latach istnienia obu klubów w ówczesnej Lidze Regionalnej, a później regularnie w olimpijskiej odmianie rugby. Śląska drużyna przez kilka lat łączyła udział w lidze piętnastek z mistrzostwami siódemek, aż do sezonu 2014/15, kiedy uzyskała historyczny awans do I ligi. Tylko dwa wygrane mecze w wyższej klasie rozgrywek nie wystarczyły, by się w niej utrzymać i tym samym ekipa z Rudy Śląskiej znów zagra na poziomie II ligi, gdzie może zaprocentować doświadczenie wyniesnione z pierwszoligowych boisk. Warto przypomnieć, że jeszcze w minionym sezonie barw RC Ruda Śląska bronił Michał Markowski, wychowanek częstochowskiego klubu.

Rugby Club Wrocław może się pochwalić najdłuższą historią spośród ekip rywalizujących w naszej lidze, bowiem już w 2004 roku zorganizowano pierwsze treningi na Politechnice Wrocławskiej, a równolegle grupa zapaleńców powołała do życia osobny klub. Wkrótce połączono siły i wrocławscy rugbiści zaczęli piąć się coraz wyżej w turniejach Polskiej Ligi Rugby 7, a trzy lata temu zgłosili swój akces do II ligi klasycznego rugby, plasując się z początku w środkowych rejonach tabeli. Wrocławianie nie mogą jednak zaliczyć do udanych ostatniego sezonu, gdzie na 8 rywalizujących drużyn zajęli ostatnie miejsce w tabeli.

Jak mogą potoczyć się mecze częstochowian z wyżej opisanymi ekipami? Odpowiedź na to pytanie już wkrótce - jeśli chcecie się przekonać, bądźcie z nami 18 i 25 września na obiekcie przy ul. Limanowskiego.

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Bilety na mecz z Lubinem

Raport z przygotowań drużyny

Bełchatowianie w barwach RCC

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Rok 2020 w skrócie

Dziwny rok 2020 powoli dobiega końca. To idealny czas na podsumowania. W poniższym artykule spróbujemy w sposób telegraficzny przedstawić Wam, co się u nas działo w tym okresie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.