Raport z przygotowań drużyny

MH / 2016-09-07

Pierwsze starcie częstochowskich rugbystów coraz bliżej i chęć walki o zwycięstwo udziela się każdemu członkowi drużyny. Jak zaś wygląda ich przygotowanie techniczne? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

fot. Katarzyna Sterna


Od ostatniego tygodnia sierpnia rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do zaczynających się niedługo rozgrywek rugby 15. Aby zrekompensować niewielką ilość czasu dzielącą nas od pierwszego meczu, przeszliśmy w tryb trzech dwugodzinnych treningów na murawie w tygodniu. Nasi zawodnicy wdrażają się w grę charakterystyczną dla odmiany piętnastoosobowej, znacznie różniącą się od stylu siódemkowego. Na jednym treningu w tygodniu gościmy również rugbystów wypożyczonych z klubu Obeliks Bełchatów – Karola Magnuckiego i Mikołaja Szpondowskiego.

Co o powyższych zmianach myślą sami zawodnicy? Zapytaliśmy o to łącznika ataku naszej drużyny, Krzysztofa Golę. - Treningi są dość wymagające, jest dużo materiału do zrealizowania w krótkim czasie, ważnym jest również zwracanie uwagi na to co mówi trener i realizacja poleceń - ocenia zawodnik. - Poznajemy wiele nowych, coraz trudniejszych rzeczy, które trzeba łączyć z tymi poznanymi wcześniej. Dla mnie treningi siódemek były bardziej męczące, obecnie ćwiczenia są bardziej nastawione na kontakt, mniej na bieganie. Rozwijamy naszą grę w przegrupowaniach, w formacji młyna, technikę szarży. Myślę że ludzie w większości radzą sobie dobrze, bo większość grała w piętnastki już wcześniej.

Pozostaje nam tylko liczyć na to, że wkrótce ujrzymy owoce tej ciężkiej pracy na murawie, ponieważ do pierwszego ligowego spotkania w Częstochowie zostało już tylko półtora tygodnia.

Zobacz też

Bełchatowianie w barwach RCC

Powrót do "prawdziwego" rugby!

Bilety na mecz z Lubinem

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że...

Mamy bramki!

W Budżecie Obywatelskim na rok 2021 zostanie zrealizowanych aż osiem naszych projektów (jeden ogólnomiejski i siedem dzielnicowych). W tym ten najważniejszy - "Bramki do rugby na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym". A to wszystko dzięki Państwa głosom - dziękujemy!

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.