Wracają rugbowe emocje

Tomasz Ociepa / 2009-03-17

Z początkiem kwietnia rozpocznie się runda wiosenna Regionalnej Ligi Rugby. czeka zainteresowanych rugby częstochowian, gdyż na inaugurację tych rozgrywek w naszym mieście zagości zespół rezerw Mistrza Polski - Juvenii Kraków, który jest głównym kandydatem do zwycięstwa w grupie śląsko-małopolskiej.

Starcie z krakowskimi "smokami" odbędzie się w niedzielę 5 kwietnia. Wstępnie zaplanowane są też terminy dwóch następnych spotkań - w sobotę Wielkanocną nasi zawodnicy odrobią zaległy mecz z Rudą Śląską w Częstochowie. Kolejne emocje czekać nas będą już tydzień później (weekend 18-19 kwietnia), wówczas RC Częstochowa będzie podejmować w rewanżowym spotkaniu Kolibra Sosnowiec.

Zobacz też

Stowarzyszenie Rugby Club Częstochowa ma już rok

Rugby w częstochowskich szkołach!

"Olimp" razem z RC Częstochowa

Już niedługo...

Nie przegap

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.