Czas na rewanż za Gniezno

TO / 2016-08-19

W niedzielę nasi zawodnicy zagrają w drugim, finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski w Rugby 7. Decydująca o medalach batalia odbędzie się na obiekcie Ogniwa Sopot.

fot. Katarzyna Sterna

 

Tym razem schemat turnieju będzie dość nietypowy. Cztery najlepsze drużyny z pierwszego turnieju zagrają między sobą w grupie, a pozostałe, w tym częstochowianie, zmierzą się w dwóch trzyzespołowych grupach. Najlepsza z nich dołączy do czołowej trójki z pierwszej grupy, która powalczy o najwyższe miejsca.

 Zielono-czarni będą rywalizować z Tytanem Gniezno i Obeliksem Bełchatów. Gnieźnianie mocno pukają do ścisłej czołówki polskiego siódemkowego rugby i mecz z tym rywalem będzie dla częstochowian niezwykle trudny. Z dotychczasowych spotkań z bełchatowianami nasz zespół wychodził zwykle zwycięsko, choć niejednokrotnie były to bardzo zacięte mecze. Mocnego oporu ze strony Obeliksa należy spodziewać się także w Sopocie, mimo iż to nasz zespół będzie występować w roli minimalnego faworyta.

Pozytywną wiadomością dla naszych kibiców jest fakt, że na sobotni turniej do składu wrócą Patryk Weżgowiec oraz Mariusz Kapica, co powinno wzmocnić siłę naszej drużyny w starciu z najlepszymi drużynami w Polsce. Początek Finału Mistrzostw Polski w Rugby 7 w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie im. Edwarda Hodury przy ul. Jana z Kolna 16 w Sopocie.

Zobacz też

Ósme miejsce na początek Mistrzostw Polski

Przed nami finały Mistrzostw Polski

Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.