Czas na rewanż za Gniezno

TO / 2016-08-19

W niedzielę nasi zawodnicy zagrają w drugim, finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski w Rugby 7. Decydująca o medalach batalia odbędzie się na obiekcie Ogniwa Sopot.

fot. Katarzyna Sterna

 

Tym razem schemat turnieju będzie dość nietypowy. Cztery najlepsze drużyny z pierwszego turnieju zagrają między sobą w grupie, a pozostałe, w tym częstochowianie, zmierzą się w dwóch trzyzespołowych grupach. Najlepsza z nich dołączy do czołowej trójki z pierwszej grupy, która powalczy o najwyższe miejsca.

 Zielono-czarni będą rywalizować z Tytanem Gniezno i Obeliksem Bełchatów. Gnieźnianie mocno pukają do ścisłej czołówki polskiego siódemkowego rugby i mecz z tym rywalem będzie dla częstochowian niezwykle trudny. Z dotychczasowych spotkań z bełchatowianami nasz zespół wychodził zwykle zwycięsko, choć niejednokrotnie były to bardzo zacięte mecze. Mocnego oporu ze strony Obeliksa należy spodziewać się także w Sopocie, mimo iż to nasz zespół będzie występować w roli minimalnego faworyta.

Pozytywną wiadomością dla naszych kibiców jest fakt, że na sobotni turniej do składu wrócą Patryk Weżgowiec oraz Mariusz Kapica, co powinno wzmocnić siłę naszej drużyny w starciu z najlepszymi drużynami w Polsce. Początek Finału Mistrzostw Polski w Rugby 7 w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie im. Edwarda Hodury przy ul. Jana z Kolna 16 w Sopocie.

Zobacz też

Ósme miejsce na początek Mistrzostw Polski

Przed nami finały Mistrzostw Polski

Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Mamy bramki!

W Budżecie Obywatelskim na rok 2021 zostanie zrealizowanych aż osiem naszych projektów (jeden ogólnomiejski i siedem dzielnicowych). W tym ten najważniejszy - "Bramki do rugby na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym". A to wszystko dzięki Państwa głosom - dziękujemy!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.