Przed nami finały Mistrzostw Polski

TO / 2016-08-12

Dwa dni po finałach olimpijskiego turnieju w rugby siedmioosobowym do walki o krajowe mistrzostwo ruszają rugbiści w Polsce. W stawce nie zabraknie oczywiście Rugby Clubu Częstochowa.

fot. Klaudia Oboza

Na pierwszy etap mistrzostw zawodnicy wybiorą się w niedzielę do Gniezna. System rozgrywek jest dość nietypowy, bowiem w pierwszym turnieju rywalizacja będzie toczyć się jedynie o rozstawienie i przewagę psychologiczną przed finałowym turniejem w Sopocie. Cztery najlepsze zespoły z Gniezna zagrają tam między sobą w fazie grupowej. W walce o medale miejsce najsłabszej z nich zajmie najlepsza drużyna z pozostałych grup.

W sobotę rywalami naszej drużyny będą należące do najbardziej utytułowanych zespołów polskiego rugby ekipy Budowlanych, Orkana oraz Ogniwa Sopot, a także rozwijający się w ostatnich latach klub z Grudziądza. Jakie cele przed Mistrzostwami stawia przed zespołem trener częstochowian, Mateusz Nowak? - Chcemy zająć jak najwyższą lokatę, kończąc na pewien czas aktywnę grę w siódemki i wracając do rugby 15-osobowego. Pierwsza szóstka będzie trudna do nagryzienia, ale zrobimy co w naszej mocy, żeby wynik na długo zapisał się w historii klubu. Mamy młody skład, błędy będą nieuniknione ale jestem przekonany, że nadrobimy to zaangażowaniem - zapowiada szkoleniowiec.

Mecze grupowe RCC na turnieju w Gnieźnie (14.08):
11:16  Budowlani - Częstochowa 
12:24  Częstochowa - Orkan
13:32  Częstochowa - Ogniwo
14:40  Częstochowa - Grudziądz   

Zapraszamy do śledzenia relacji live z występów naszej drużyny na profilu facebookowym RCC.

Zobacz też

Nasi rywale w Mistrzostwach Polski

Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Rok 2020 w skrócie

Dziwny rok 2020 powoli dobiega końca. To idealny czas na podsumowania. W poniższym artykule spróbujemy w sposób telegraficzny przedstawić Wam, co się u nas działo w tym okresie.

Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że...

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.