Nasi rywale w Mistrzostwach Polski

RB / 2016-08-11

Pierwszy finałowy turniej Pucharu Polski Rugby 7 w Gnieźnie nadchodzi wielkimi krokami, więc to dobry czas na przedstawienie Wam naszych rywali. Czarno-zieloni będą musieli walczyć z najsilniejszymi zespołami polskiego rugby, takimi jak Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew czy Budowlani SA Łódź. Abyście mogli lepiej poznać naszych przeciwników, przygotowaliśmy kilka nietypowych informacji na temat każdej z finałowych drużyn.

fot. Klaudia Oboza

Pierwsza na naszej liście jest RC Lechia Gdańsk. To najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce w odmianie 15 osobowej, a zarazem najstarszy z klubów uczestniczących w MP rugby 7. Lechia jest również laureatem nagrody w plebiscycie Pomorskie Sztormy - to niezwykłe wyróżnienie w kraju, w którym sportem numer jeden jest piłka nożna.

W mieście naszych kolejnych rywali jest zupełnie inaczej. Sochaczew, bo o nim mowa, stawia na rugby. Orkan jest tam najważniejszym klubem, a sportem numer jeden jest rugby. Zawodnicy wygrywają miejskie plebiscyty na sportowca roku i są postrzegani jako wzory do naśladowania przez młodych fanów.

Posnania Poznań może natomiast poszczycić się producentem muzycznym w swoich szeregach. Dariusz Działek, bardziej znany jako DJ Decks i członek zespołu Slums Attack, jest laureatem Fryderyka, najbardziej cenionej nagrody muzycznej w Polsce. Współpracował z najlepszymi raperami polskiego przemysłu muzycznego.

Hip-hop jest bliski również innemu ekstra ligowemu zespołowi, a mianowicie Budowlani SA Łódź. Czołowy polski raper Adam Ostrowski - O.S.T.R. pochodzący z łódzkich Bałut napisał utwór o tematyce rugby w nawiązaniu do zespołu rugby. W klubie z ulicy Górniczej 5 miał swoją przygodę wielokrotny zwycięzca mistrzostw świata Strong Man – Mariusz Pudzianowski, obecnie zawodnik mma walczący w galach KSW.

Rugby Białystok również ma się czym pochwalić. Najmłodszy klub w rozgrywkach Pucharu Polski gościł u siebie Andrzeja Kopyta. Wielokrotny reprezentant kraju oraz komentator sportowy w telewizji Canal + pomagał drużynie w treningach, co ewidentnie zaowocowało ich obecnością w Gnieźnie.

Kolejnym zespołem na naszej drodze do medalu jest UKS Rugby Club Obeliks Bełchatów. Klub ten został założony prze nauczycieli wychowania fizycznego jednego z bełchatowskich liceów.  Jednym z głównych celów założenia sekcji było przeciwdziałanie agresji bełchatowskiej młodzieży oraz zachęcenie jej do aktywnego wypoczynku.

Ogniwo Sopot – organizator drugiego finałowego turnieju Pucharu Polski. Od niedawna posiadają własny obiekt ze sztuczną murawą. Drużynę można porównać do feniksa. Jest dobrym przykładem jak spadek z ekstraligi i ogranie się w 1 lidze wzmocniło klub i dzisiaj liczą się w walce o medale.

Na koniec drużyna, którą pod względem organizacji można nazwać RCC północy Polski. Mowa o Tytanie Gniezno.  Drużyna ta, podobnie jak nasi rodzimi rugbiści jest w ostatnich latach najbardziej siódemkową drużyną w Polsce. Najbardziej aktywna w ilości rozegranych jak i zorganizowanych turniejów w sezonie.

Mamy nadzieję, że takie informacje, w przeciwieństwie do dat powstania i nazwisk członków zarządu, bardziej przypadły Wam do gustu i na dłużej zostaną w pamięci. Tymczasem serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę do Gniezna, by na żywo podziwiać zmagania wymienionych zespołów o medale Pucharu Polski.

Kategorie: #Rugby 7

Zobacz też

Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Przeciętny występ w Krakowie

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Seniorzy wracają do gry

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza drużyna seniorów po kilku latach nieobecności wraca do oficjalnych rozgrywek Polskiego Związku Rugby. Właśnie zgłosiliśmy do Polskiej Ligi Rugby7 naszą ekipę, w skład której wchodzi aż 16 zawodników.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Rok 2020 w skrócie

Dziwny rok 2020 powoli dobiega końca. To idealny czas na podsumowania. W poniższym artykule spróbujemy w sposób telegraficzny przedstawić Wam, co się u nas działo w tym okresie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.