Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

RB / 2016-08-03

Emocje po Nocnym Turnieju opadły, więc czas na kilka podsumowujących go zdań. O wypowiedzi poprosiliśmy zawodników, a także prezes RCC - Katarzynę Sternę, która wyjaśni, skąd inicjatywa zorganizowania turnieju rugby w nocy i jak ona sama go ocenia.

Katarzyna Sterna (prezes RCC): Inicjatywa narodziła się trzy lata temu. Chcieliśmy w klubie zrobić coś totalnie nowego i tak przyszła nam do głowy gra w nocy. Pod względem organizacyjnym, na pewno chcielibyśmy aby więcej drużyn wzięło udział w naszym turnieju. Niestety sezon urlopowy zdecydowanie pokrzyżował nasze plany. Pod względem sportowym turniej był świetną okazją do sprawdzenia formy naszych zawodników przed zbliżającym się finałami w Gnieźnie i Sopocie. Cieszy dobra postawa obu naszych zespołów. Bardzo byśmy chcieli, aby ten turniej na stałe wpisał się do kalendarza naszych rozgrywek. Niestety widzimy, że sezon urlopowy to nie najlepszy termin na rozgrywanie tego typu zawodów, dlatego jeżeli terminarz rozgrywek pozwoli, postaramy się taką samą imprezę zorganizować za rok w dogodniejszym terminie.

O swoje zdanie na temat NTR w Częstochowie zapytaliśmy jednego z czołowych zawodników Rugby Klubu Zduńska Wola – Andrzeja Dutkiewicza.

Andrzej Dutkiewicz (Rugby Klub Zduńska Wola): Granie w nocy było bardzo owocnym doświadczeniem, coś nowego na mapie polskiego Rugby. Na szczęście nie było to granie w późnych godzinach nocnych, bo w przeciwnym razie, granie o 2-3 w nocy mogłoby grozić kontuzją, organizm już metabolicznie śpi. Organizacja bardzo dobra, RCC zapewniło całkowity catering. Poziom był dobry, widać było "głód gry” u zawodników i chęć bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, dużo gry w kontakcie. Strzałem w "10" było to, że zagrały 4 zespoły, dzięki temu turniej nie był rozwlekły, zawodnicy nie "stygli".

Swoją opinią podzielił się z nami również młody zawodnik RCC, który dopiero zaczyna swoją przygodę w seniorskim rugby – Michał Hutny. 

Michał Hutny (RCC): Gra przy sztucznym świetle, w warunkach nocnego chłodu i lekkiej mgły była doświadczeniem zupełnie innym od zwykłej gry w rugby. Duża wilgotność, reflektory rozpraszające uwagę mogą wydawać się czynnikami niemającymi większego znaczenia, gdy ogląda się mecz z widowni, ale na poziomie murawy może to przysparzać trochę kłopotu. Uważam, że turniej zorganizowany w takich warunkach to świetny pomysł, zarówno dla graczy i widzów. Zawodnicy mają dzięki temu okazje do sprawdzenia się w dość niecodziennych rozgrywkach, które z boku wyglądają naprawdę widowiskowo. Jest to również okazja dla nowych członków drużyny, takich jak ja, do wykazania się grą, w przeciwieństwie do rozgrywek gdzie stawką są punkty w tabeli i wpuszczanie na boisko niesprawdzonych zawodników jest niemożliwe. Grało mi się naprawdę przyjemnie i cieszę się, że wziąłem udział w tym wydarzeniu.

Tak o II Nocnym Turnieju w Częstochowie wypowiadały się osoby, będące najbliżej centrum wydarzeń ubiegłej soboty. Teraz w głowach władz klubu jak i zawodników są już tylko finałowe turnieje Mistrzostw Polski w Gnieźnie i Sopocie, w których po ciężkich treningach będą chcieli udowodnić, że zasługują na miejsce w elitarnym gronie najlepszych polskich ekip rugby.

Zobacz też

Przeciętny występ w Krakowie

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Turniej z okazji ŚDM

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.