RCC zwycięża w II Nocnym Turnieju Rugby

OK / 2016-07-31

Ostatnimi czasy żyliśmy kolejną edycją Nocnego Turnieju Rugby - czyli turnieju rozgrywanego po zmroku, przy sztucznym oświetleniu. Z dumą możemy ogłosić, iż Rugby Club Częstochowa nie zawiódł swoich kibiców zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

RCC wystawiło w turnieju dwa składy. Gośćmi były drużyny ze Zduńskiej Woli oraz Bełchatowa. Nie byli oni łatwymi przeciwnikami, jednak to pierwszy skład naszej seniorskiej drużyny wiódł prym w turnieju. Panowie zajęli pierwsze miejsce, kolejne dwa goście, a stawkę zamykał drugi skład gospodarzy.

Turniej został zorganizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Częstochowy. Całe spotkanie okazało się bardzo widowiskowe, gdy rugbiści rozgrywali akcje w świetle jupiterów niczym wybitne sportowe gwiazdy na największych stadionach.

Po towarzyskim, sprawdzającym umiejętności spotkaniu czas na ważne rozgrywki ligowe. Nasi panowie już niedługo, bo 14 sierpnia pojadą do Gniezna na Mistrzostwa Polski Rugby 7. Nocny turniej na pewno okazał się dobrym „przetarciem” przed ligowymi rozgrywkami.

Zobacz też

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Przeciętny występ w Krakowie

Turniej z okazji ŚDM

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.