W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

TO / 2016-07-29

Czy oglądaliście już rugby w świetle jupiterów? Jeśli nie, świetna okazja do tego będzie w sobotę na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego, gdzie odbędzie się druga już edycja Turnieju Nocnego.

fot. Aleksandra Nowak

W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy nową tradycję gry w rugby... w nocy. Pomijając fakt, że o tej porze roku gra się znacznie przyjemniej bez doskwierającego upału, zawody rozgrywane przy sztucznym świetle są również szczególnie atrakcyjne dla widzów, co pokazała znakomita atmosfera na trybunach w trakcie ubiegłorocznej edycji.

Po bardzo długiej przerwie od jakichkolwiek seniorskich zawodów rozgrywanych w Częstochowie, w sobotę będzie można wreszcie zobaczyć pierwszą drużynę RCC w akcji. W planach są także mecze kobiet. Dokładna lista uczestników turnieju w obu kategoriach ze względu na towarzyski charakter zawodów będzie znana zapewne dopiero przed jego rozpoczęciem.

Oprócz oglądania rywalizujących zespołów, Turniej Nocny będzie wyjątkową okazją do tego, by samemu stać się rubistą (bądź rugbistką). Uspokajamy - nie trzeba będzie od razu wychodzić na boisko i stawać do walki z doświadczonymi zawodnikami. Wystarczy na początek zgłosić się do stoiska, na którym będziemy zbierać zapisy, a następnie chętnych do przeżycia krótszej lub dłuższej przygody z rugby zaprosimy na specjalny trening dla początkujących.

Turniej dofinansowany będzie z środków budżetu Miasta Częstochowy.

Zapraszamy wszystkich sympatyków częstochowskiego sportu w sobotę od godz. 22 na boczne boisko przy ul. Limanowskiego (wstęp wolny)! 

 

Zobacz też

Przeciętny występ w Krakowie

Turniej z okazji ŚDM

II edycja Nocnego Turnieju przed nami

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.