Turniej z okazji ŚDM

/ 2016-07-26

Nietypowo, bo w środę rozegrają najbliższy turniej nasi rugbiści. Wszystko za sprawą Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których organizatorzy postanowili rozegrać turniej rugby w ramach towarzyszącej wydarzeniu Juliady.

fot. Aleksandra Nowak

Zawody będą wyjątkowe z jeszcze innego powodu - po raz pierwszy seniorska drużyna RCC będzie rywalizować z zespołami zza granicy. Na stadionie Hutnika Kraków oprócz lokalnych ekip, tj. Juvenii oraz Nowa Huta Rugby Klubu, przeciwnikami będą Okran Sochaczew, a także białoruska Unia Brześć i ukraińskie Evolution Seven. O ile sochaczewianie są zdecydowanymi faworytami turnieju, pozostałe zespoły są z pewnością w zasięgu częstochowian.

Zespół wrócił już do pełnej intensywności treningów po krótkiej, letniej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej udziałem polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Europy Rugby 7. Krakowski turniej będzie pierwszą okazją do sprawdzenia formy częstochowian przed zbliżającymi się finałami krajowych mistrzostw, które odbędą się w sierpniu. O tym, jak w tych jedynych w swoim rodzaju zawodach poradzi sobie nasz zespół, dowiemy się w środę przy ul. Ptaszyckiego 4. Początek turnieju o godz. 11.00.

Zobacz też

II edycja Nocnego Turnieju przed nami

Derby Stradomia w Rugby TAG

Nocny nabór do RCC!

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.