Turniej z okazji ŚDM

/ 2016-07-26

Nietypowo, bo w środę rozegrają najbliższy turniej nasi rugbiści. Wszystko za sprawą Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których organizatorzy postanowili rozegrać turniej rugby w ramach towarzyszącej wydarzeniu Juliady.

fot. Aleksandra Nowak

Zawody będą wyjątkowe z jeszcze innego powodu - po raz pierwszy seniorska drużyna RCC będzie rywalizować z zespołami zza granicy. Na stadionie Hutnika Kraków oprócz lokalnych ekip, tj. Juvenii oraz Nowa Huta Rugby Klubu, przeciwnikami będą Okran Sochaczew, a także białoruska Unia Brześć i ukraińskie Evolution Seven. O ile sochaczewianie są zdecydowanymi faworytami turnieju, pozostałe zespoły są z pewnością w zasięgu częstochowian.

Zespół wrócił już do pełnej intensywności treningów po krótkiej, letniej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej udziałem polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Europy Rugby 7. Krakowski turniej będzie pierwszą okazją do sprawdzenia formy częstochowian przed zbliżającymi się finałami krajowych mistrzostw, które odbędą się w sierpniu. O tym, jak w tych jedynych w swoim rodzaju zawodach poradzi sobie nasz zespół, dowiemy się w środę przy ul. Ptaszyckiego 4. Początek turnieju o godz. 11.00.

Zobacz też

II edycja Nocnego Turnieju przed nami

Derby Stradomia w Rugby TAG

Nocny nabór do RCC!

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.