Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG

OK / 2016-06-13

W minionym tygodniu odbył się Finałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby TAG. Częstochowa wysłała do Lublina pokaźną reprezentację - o miejsca walczyły trzy drużyny z dwóch szkół podstawowych. Co więcej, Częstochowa była jedyną ekipą ze Śląska.

Turniej został podzielony na trzy kategorie: klas IV, V i VI-tych. Nasze miasto posiadało przedstawiciela w każdej grupie. Szkoła Podstawowa nr 22 prowadzona przez Adama Marczewskiego i startująca w klasach czwartych, zajęła szóste miejsce na siedem ekip. Drużyna po porażce, wygranej i remisie w fazie grupowej, w walce o miejsca zmierzyła się z SP 30 z Lublina, z którymi przegrali zaledwie jednym przyłożeniem. Warto również wspomnieć, iż w składzie naszej ekipy znajdowało się dużo trzecioklasistów, którzy już grają ze starszymi kolegami jak równy z równym. 

Kolejna z drużyn, tym razem piątoklasiści z SP nr 52 prowadzeni przez Magdalenę Grajcar, zajęli siódme miejsce na osiem ekip. Niestety po mało udanej fazie grupowej musieli zawalczyć o jedne z ostatnich miejsc. Po wysokiej porażce z Gdynią udało się pokonać szkołę podstawową z Sochaczewa i ostatecznie uplasować się na przedostatniej pozycji.

Najmniej szczęścia, chociaż najlepszy wynik mieli uczniowie SP 52, prowadzeni przez Sławomira Fujarskiego i walczący w kategorii szóstoklasistów. W fazie grupowej wygrali dwa spotkania na trzy, dlatego mieli szansę walczyć o miejsca na podium. Niestety koniec końców ulegli przeciwnikom. Ostatecznie jednak znaleźli się na bardzo dobrym czwartym miejscu na osiem drużyn, chociaż mieli apetyt na znacznie więcej.

Trenerzy wszystkich drużyn zgodnie przyznają, iż widać duży postęp w grze swoich podopiecznych. Gra jest coraz bardziej poukładana i spokojna. Nie brakuje też ogromnych chęci na więcej, dlatego kolejny sezon stoi przed nimi otworem. 

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Częstochowskie podstawówki najlepsze w...

Szkoły wróciły do gry.

Rugbistki zawalczyły w Warszawie

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.