Częstochowskie podstawówki najlepsze w województwie

TO / 2016-06-06

Częstochowskie szkoły zdominowały wojewódzkie eliminacje Szkolnej Ligi Rugby Tag, które rozegrano w piątek w Rudzie Śląskiej.

Do Częstochowy trafiły dyplomy za pierwsze miejsca w każdej z kategorii wiekowych. Reprezentacja SP nr 52 prowadzona przez Sławomira Fujarskiego zgarnęła najwyższe miejsce na podium w rywalizacji piąto- i szóstoklasistów. Wśród czwartych klas natomiast pewnie zwyciężyli podopieczni Adama Marczewskiego z SP nr 22, pokonując w finale lokalnych rywali z Częstochowy.

Szkoleniowcy z południowej części województwa byli pod wrażeniem postępów częstochowskich ekip. Z pewnością pomagają w tym występy obu szkolnych reprezentacji w Turniejach Dzieci i Młodzieży w pełnej odmianie rugby. Z drugiej strony, część zawodników SP nr 52 dopiero debiutowała w rywalizacji z kolegami z innych miast.

 

Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag z udziałem obu częstochowskich szkół odbędzie się 9 w Lublinie. Wówczas okaże się, czy któraś z nich powtórzy sukces z ubiegłego roku, gdy SP nr 52 została najlepszą szkolną drużyną w Polsce wśród szóstoklasistów.

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Szkoły wróciły do gry.

Rugbistki zawalczyły w Warszawie

O jedno przyłożenie od półfinałów

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.