Rugbistki zawalczyły w Warszawie

OK / 2016-05-18

Sekcja żeńska naszego klubu gościła w niedzielę w stolicy na VII Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Po bardzo trudnej fazie grupowej i dwóch meczach finałowych, nasze rugbistki zajęły ostatecznie 8. miejsce na 12 startujących drużyn.

Grupa w której znalazły się nasze dziewczyny nie należała do najłatwiejszych. RCC trafiło już w pierwszym meczu na ubiegłoroczne Mistrzynie Polski z Gdańska, a następnie na dość mocną warszawską drużynę AZS AWF. Niestety oba spotkania nie poszły po naszej myśli, w związku z czym w fazie finałowej podjęłyśmy walkę o miejsca 9-12.

W tej części turnieju dziewczyny z RCC pokazały swój potencjał. Pierwszy mecz rozegrany został z drużyną z Gietrzwałdu, podczas którego już w pierwszych minutach Częstochowa pokazała kto dyktuje grę, przykładając pierwsze i kolejne punkty. Ostatni mecz został rozegrany z Legią Warszawa II, odbył się już całkowicie pod nasze dyktando, dzięki czemu faza finałowa została wykorzystana do cna – zgarnęłyśmy dziewiąte, najwyższe możliwe miejsce po nieudanej fazie grupowej.

Ostatecznie jednak RCC wskoczyło na miejsce 8, ze względu na przemianowanie drużyny Warsaw Frogs na drużynę Barbarians, która nie podlega klasyfikacji. Dzieje się tak, gdy dany zespół zasilą zawodniczki z licencjami innych klubów. 

Rozbudzone morale nie będą musiały długo czekać. Już 4 czerwca czeka nas finałowy turniej zamykający sezon w Poznaniu.

Zobacz też

Rugbistki w stolicy

O jedno przyłożenie od półfinałów

Zatrzeć złe wrażenie

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.