Zatrzeć złe wrażenie

TO / 2016-05-13

W niedzielę w Bytomiu odbędzie się kolejna runda Pucharu Polski Rugby 7. Częstochowianie będą mieć okazję do rehabilitacji za ostatni, niezbyt udany turniej w Zduńskiej Woli.

fot. Patrycja Uryć

Poprzeczka jest zawieszona dość wysoko, bo o ile rozpiska nie ulegnie zmianie, grupowymi rywalami RCC będzie m. in. jedna z czołowych drużyn siódemkowych w Polsce - Posnania Poznań oraz Husar Bolesławiec, z którym nasz zespół poległ z kretesem w meczu o 3. miejsce na pierwszych tegorocznych zawodach. Stawkę uzupełnia potrafiąca sprawiać niespodzianki drużyna GRC Łódź, a więc tym razem nie ma co liczyć na "łatwiejszych" przeciwników w pierwszej fazie turnieju.

Po zawodach w Bytomiu nasz zespół czeka prawdopodobnie nieco dłuższa przerwa w rozgrywkach, tym bardziej zawodnicy chcą pokazać się z jak najlepszej strony i zmazać plamę po Turnieju Konstytucji, gdzie nasza drużyna z trudem wywalczyła 7. miejsce. Pomocny w tym powinien być powrót Krzysztofa Goli i Jakuba Antczaka, którzy wracają do składu po przerwie poświęconej na zdanie matur.

Początek turnieju w Bytomiu o godz. 11.00 na obiekcie przy ul. Worpie 18. 

 

Zobacz też

Majówka bez sukcesów

Gramy w Częstochowie

Kolejny sprawdzian miniżaków

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.