Rugby w częstochowskich szkołach!

Tomasz Ociepa / 2009-02-14

W najbliższych dniach rugby poznać będą mogli uczniowie częstochowskich szkół średnich. To za sprawą akcji "Rugby w szkołach", zaproponowanej niedawno przez Polski Związek Rugby. Do działania przeszli także członkowie naszego klubu, którzy zajmą się takim sposobem promocji sportu na terenie naszego miasta.

Owa promocja przybierze postać pokazowych lekcji w-f, prowadzonych - głównie dla klas sportowych - przez kilkuosobową reprezentację RC Częstochowa. Zawodnicy naszej drużyny przede wszystkim przedstawiać będą uczniom, na czym polega rugby, omówią reguły gry, jak i pokrótce opiszą działalność klubu i jego uczestnictwo w krajowych rozgrywkach. W miarę możliwości uczniowie będą włączani także w proste elementy dyscypliny.
W najbliższą środę rugbiści zagoszczą w Zespole Szkół Technicznych przy al. Jana Pawła II, zaś w czwartek i piątek pojawią się w dobrze znanym nam za sprawą użyczenia boiska do treningów w minionym roku ZS im. gen. W. Andersa. Na piątek zaplanowano także wizytę w liceum im. S. Żeromskiego.
Na początek rugby zawita więc do 3 szkół, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by idąc przykładem wyżej wymienionych, dołączyły do nich kolejne. Zapraszamy dyrekcje szkół do urozmaicenia sportowego życia swoich placówek, a tym samym zachęcania podopiecznych do aktywności fizycznej poprzez włączenie się do akcji "Rugby w szkołach". Kontaktować się w tej sprawie z klubem można poprzez e-mail: [email protected], jak i telefonicznie z prezesem Mateuszem Nowakiem pod numerem 510-120-388.
Nic nie stoi także na przeszkodzie, by i uczniowie tych szkół, które nie znalazły się wśród powyższych namawiali swoich wuefistów do otwarcia sal gimnastycznych dla rugby...

Zobacz też

"Olimp" razem z RC Częstochowa

Częstochowianie w lublinieckim "Maratonie"

Znamy już wiosenne plany rugbistów

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.