Majówka bez sukcesów

TO / 2016-05-03

Poniżej oczekiwań spisali się nasi zawodnicy w kolejnym turnieju o Puchar Polski Rugby 7 rozegranym w Święto Konstytucji w Zduńskiej Woli, kończąc zawody na 7. miejscu.

Pierwsze spotkanie z zespołem Rugby Białystok rozpoczęło się w ulewnym deszczu, który sprzyjał dużej ilości błędów po obu stronach. W tych warunkach nie odnalazła się nasza drużyna. Nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnych sytuacji w grze ofensywnej, jednocześnie tracąc przyłożenia głównie na skutek indywidualnych błędów. Porażka w stosunku 17:7 przekreśliła szanse na pierwsze miejsce w grupie. Kolejnym przeciwnikiem naszej ekipy była drużyna ze Zduńskiej Woli. Tym razem również nie ustrzegliśmy się momentów słabszej gry naszego zespołu. O nerwowości może świadczyć fakt, że przez cztery minuty spotkania graliśmy w osłabieniu na skutek żółtych kartek dla naszych zawodników. Mimo to, zdołaliśmy pokonać gospodarzy różnicą jednego przyłożenia. 

Bardzo zacięty przebieg miał pierwszy z meczów o miejsca 5.-8. przeciwko AZS AWF Warszawa. Obie drużyny przez długi czas grały poprawnie w obronie, nie dając szans na zdobycie punktów. Wydawało się, że wynik otworzy Mariusz Kapica, jednak jego wślizgnięcie się z piłką na pole punktowe nie zostało uznane przez arbitra. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze ze stolicy, a pod koniec spotkania wyrównujące przyłożenie zdobył Mateusz Nowak. W ten sposób doszło do dość rzadko spotykanej sytuacji, bo o wyniku spotkania musiała zadecydować dogrywka. Otrzymaliśmy w niej prezent od rywali, którzy stracili jednego zawodnika na boisku z powodu żółtej kartki. Niestety, chwilę po tej sytuacji straciliśmy piłkę, a osłabieni rywale szybko znaleźli dziurę w naszej obronie, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W pierwszych minutach spotkania o 7. miejsce pozwoliliśmy przejąć inicjatywę ekipie z Bełchatowa. Rywale zdobyli szybko dwa przyłożenia w stylu znanym raczej z rugby 15-osobowego. Dopiero w drugiej połowie nasz zespół był nieco dłużej w posiadaniu piłki. Dzięki czemu dwukrotnie wykorzystaliśmy Michała Krzypkowskiego do wykończenia akcji indywidualnymi rajdami na pole punktowe, a o zwycięstwie zadecydowało zaledwie jedno podwyższenie. 

Siódme miejsce na 12 startujących ekip to wynik poniżej oczekiwań naszego zespołu, biorąc pod uwagę wcześniejsze turnieje Pucharu Polski. Okazja do rewanżu już za niecałe dwa tygodnie, kiedy nasza drużyna pojedzie do Bytomia.

Wyniki meczów z udziałem RCC:
RCC - Rugby Białystok 7:17
RCC - Rugby Klub Zduńska Wola 14:7

Mecz o miejsca 5.-8.
RCC - AZS AWF Warszawa 5:5 (5:10 po dogrywce)

Mecz o 7. miejsce:
RCC - Rugby Klub Bełchatów 12:10

Skład RCC:

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Jakub Rokosa  
2. Dawid Dróżdż
3. Daniel Popczyk  
4. Patryk Weżgowiec  
5. Mateusz Nowak
6. Michał Krzypkowski
7. Mariusz Kapica  
Rezerwowi
8. Michał Jureczko  
9. Tomasz Ociepa  
10. Oskar Wawszczak  
11. Tomasz Lisek  
12. Mateusz Pułtorak  

Zobacz też

Gramy w Częstochowie

RCC w pierwszej czwórce

Kolejny sprawdzian miniżaków

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.