Kolejny sprawdzian miniżaków

OK/TO / 2016-04-26

W minioną sobotę dwie grupy naszych miniżaków zmierzyły się w IX Memoriale im. Mirosława Wojtani w Łodzi. Ekipy prowadzone przez Adama Marczewskiego i Sławomira Fujarskiego wywalczyły kolejno 6. i 14. miejsce na osiemnaście ekip.

Pierwszej ekipie niewiele brakło do pierwszej trójki. Wystarczyło jedno przyłożenie więcej, aby pójść o szczebel wyżej – drużyna zremisowała ze zwycięzcą grupy. Trener Marczewski przyznaje, że w fazie finałowej przeciwnicy mieli sporą przewagę fizyczną, a nasza drużyna nie dysponowała najmocniejszym składem. Mimo tych niedogodności nasi najmłodsi podopieczni mogą cieszyć się niemałym sukcesem, ponieważ pozostawili w tyle sporą część startujących drużyn.

Ekipa prowadzona przez trenera Fujarskiego przyznaje, że nieco podłamał ich pierwszy nieudany mecz. Jednak mają świadomość, że takie sytuacje kształtują sportowy charakter i wolę walki, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Kolejny turniej, w którym wezmą udział nasze miniżaki, odbędzie się w połowie maja. Wówczas zadebiutuje też odnowiona drużyna żaków.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Pierwsze sukcesy odnowionej Szkółki Rugby

Sparingi bez... przeciwnika

Reorganizacja Szkółki Rugby - grupy U12

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.