Sparingi bez... przeciwnika

TO / 2016-04-17

Niestety nie dane nam było zmierzyć się w sobotę z rywalami. Obie zaproszone drużyny zrezygnowały z przyjazdu, jednak nie znaczy to, że sobota pod względem sportowym była dla częstochowian dniem straconym.

fot. Katarzyna Sterna

Klub z Bytomia pomimo starań nie zdołał skompletować gotowej do gry drużyny, z kolei ekipa z Bełchatowa wycofała się z przyjazdu na kilka godzin przed zawodami. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak skupić się na naszej drużynie.

Zielono-czarni na murawie przy ul. Kopalnianej rozegrali między sobą cztery mecze sparingowe, dzięki czemu zespół miał możliwość wypróbowania różnych ustawień w trakcie gry. 

Mimo że nie brakowało indywidualnych błędów, na boisku widoczne było zaangażowanie niewiele mniejsze, niż w trakcie "normalnego" turnieju. Dużo szans gry otrzymali też zawodnicy spoza pierwszego składu, a różnica umiejętności dzieląca ich od graczy z podstawowej siódemki wydaje się być coraz mniej widoczna.

Co ciekawe, grę bacznie obserwowała młodzież z SP nr 52 pod przewodnictwem Sławomira Fujarskiego, która przygotowuje się do kolejnego turnieju, zaplanowanego w Łodzi na przyszłą sobotę. Z kolei seniorska drużyna RCC będzie rywalizować dopiero w weekend majowy, kiedy w Zduńskiej Woli odbędzie się tradycyjny Turniej o Puchar Konstytucji, wliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. 

Zobacz też

Gramy w Częstochowie

Reorganizacja Szkółki Rugby - grupy U12

Pierwsze sukcesy odnowionej Szkółki Rugby

Już niedługo...

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.