Gramy w Częstochowie

TO / 2016-04-14

Najbliższa sobota będzie okazją do tego, by znów zobaczyć naszą drużynę w akcji na domowym boisku. Na sparingowy turniej do Częstochowy przyjadą ekipy z Bełchatowa i Bytomia.

fot. Aleksandra Nowak

W turnieju wezmą udział aż cztery ekipy, biorąc pod uwagę, że RCC wystawi aż dwa składy. Planowane są mecze każdy z każdym, w zależności od ustaleń trenerów turniej być może zakończą dodatkowe mecze o miejsca.

Dla częstochowian sobotnie sparingi będą służyc utrzymaniu rytmu startowego przed zaplanowanym na początek maja turniejem pucharowym w Zduńskiej Woli. - Po ostatnich, dobrze przepracowanych treningach widać, że drużyna jest w dobrej formie. Odzyskaliśmy świeżość po okresie przygotowawczym, a kilka tygodni pracy na murawie pozwoliło na  ponowne nabranie pewności siebie na boisku - ocenia trener zespołu, Mateusz Nowak. - Mimo że turniej będzie miał charakter sparingowy i wyniki nie będą mieć dla nas większego znaczenia, uważam że warto w sobotę wybrać się na obiekt przy ul. Kopalnianej, bo jestem pewien, że będzie można zobaczyć dobrą grę naszego zespołu.
 
Początek sobotnich gier o godz. 11.00 przy ul. Kopalnianej 4a.

Zobacz też

RCC w pierwszej czwórce

Inauguracja rundy wiosennej

Znamy wiosenny terminarz

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.