Gramy w Częstochowie

TO / 2016-04-14

Najbliższa sobota będzie okazją do tego, by znów zobaczyć naszą drużynę w akcji na domowym boisku. Na sparingowy turniej do Częstochowy przyjadą ekipy z Bełchatowa i Bytomia.

fot. Aleksandra Nowak

W turnieju wezmą udział aż cztery ekipy, biorąc pod uwagę, że RCC wystawi aż dwa składy. Planowane są mecze każdy z każdym, w zależności od ustaleń trenerów turniej być może zakończą dodatkowe mecze o miejsca.

Dla częstochowian sobotnie sparingi będą służyc utrzymaniu rytmu startowego przed zaplanowanym na początek maja turniejem pucharowym w Zduńskiej Woli. - Po ostatnich, dobrze przepracowanych treningach widać, że drużyna jest w dobrej formie. Odzyskaliśmy świeżość po okresie przygotowawczym, a kilka tygodni pracy na murawie pozwoliło na  ponowne nabranie pewności siebie na boisku - ocenia trener zespołu, Mateusz Nowak. - Mimo że turniej będzie miał charakter sparingowy i wyniki nie będą mieć dla nas większego znaczenia, uważam że warto w sobotę wybrać się na obiekt przy ul. Kopalnianej, bo jestem pewien, że będzie można zobaczyć dobrą grę naszego zespołu.
 
Początek sobotnich gier o godz. 11.00 przy ul. Kopalnianej 4a.

Zobacz też

RCC w pierwszej czwórce

Inauguracja rundy wiosennej

Znamy wiosenny terminarz

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

29.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.