Pierwsze sukcesy odnowionej Szkółki Rugby

OK/TO / 2016-04-12

W minioną niedzielę dwie drużyny miniżaków Rugby Clubu Częstochowa z niemałymi sukcesami wzięły udział w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Kaliszu. Dwa wystawione składy zajęły kolejno trzecie i dziewiąte miejsce na jedenaście startujących ekip! Był to pierwszy turniej po reorganizacji Szkółki Rugby w naszym klubie, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

Skład, który zajął miejsce na podium, na co dzień trenuje pod okiem Adama Marczewskiego, który prowadzi sekcję przy szkole podstawowej nr 22. Trener przyznaje, że jego podopieczni spisali się na medal, większość meczy grając pod swoje dyktando i dyktując warunki przeciwnikowi. Jedynie drobne błędy w grze powodowały utratę punktów. Postęp tej drużyny zauważyli też inni trenerzy, kiedyś owe miniżaki przegrywały dość wysoko, teraz stały się wymagającym przeciwnikiem.

Druga ekipa prowadzona przez Sławomira Fujarskiego w SP nr 52 jak na swój debiut zaprezentowała się naprawdę przyzwoicie. Trener tej drużyny zapytany o ocenę gry swoich podopiecznych przyznał, iż wiele meczy było do wygrania, jednak priorytetem było sprawdzenie wszystkich zawodników w grze, nie wystawianie najlepszego składu. Dzięki tej postawie, wszyscy zawodnicy wiedzą już jak wygląda prawdziwa turniejowa gra, co na pewno zaowocuje następnym razem, zwłaszcza że jak przyznają ciężko trenowali całą zimę i nie zamierzają odpuszczać.

Obaj trenerzy zgadzają się, że ich drużyny wypadły bardzo dobrze, a sam turniej odbył się w iście rugbowej atmosferze fair play. Organizatorzy zapewnili naprawdę wysoki poziom wydarzenia, jedynie pogoda mogła nieco popsuć humory.

Następną okazję do sprawdzenia swoich sił drużyny będą miały już 23 kwietnia w Łodzi.

Wyniki RCC I:
SP 1 Poznań - RCC I 0:5
SP Nazaretanki Kalisz - RCC I 1:8
RCC I - K.R. Husaria Kalisz 6:1

Finał:
K.S. Budowlani Łódź - RCC I 4:2
BBRC Łódź - RCC I 1:0

Wyniki RCC II:
Sparta Jarocin - RCC II 3:3
K.R. Husaria Kalisz II - RCC II 1:4
RCC II - K.S. Budowlani Łódź

Faza finałowa (o miejsca 6-11)
K.R. Husaria Kalisz II - RCC II 4:1
Owal Leszno - RCC II 3:1
SP Nazaretanki Kalisz - RCC II 1:3
K.R. Husaria Kalisz - RCC II 0:6

 

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Reorganizacja Szkółki Rugby - grupy U12

RCC w pierwszej czwórce

Inauguracja rundy wiosennej

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.