RCC w pierwszej czwórce

TO / 2016-04-03

Sobotnią inaugurację wiosennej rundy Pucharu Polski w Lubinie nasi rugbiści zakończyli tuż za podium. 

Rozgrywany przy słonecznej i wietrznej pogodzie turniej rozpoczął się od spotkania z Husarem Bolesławiec. Tym razem nasz zespół nie "przespał" pierwszego meczu, i od początku gra obu drużyn stała na wysokim poziomie (tylko jeden młyn w trakcie całego spotkania). Obie ekipy zdobywały przyłożenia na zmianę, niestety ostatnie słowo należało do graczy Husara i to oni stali się faworytem do wyjścia z grupy na pierwszym miejscu.

W tej sytuacji do awansu do fazy półfinałowej nasi zawodnicy potrzebowali wysokiego zwycięstwa nad Czarnymi Bytom. Spotkanie toczyło się pod dyktando częstochowian dzięki rozważnej, konsekwentnej grze w ataku. Nie daliśmy również przeciwnikom okazji na zdobycie przyłożenia, tym samym zwycięstwo w stosunku 17:0 dawało spore szanse na walkę o czołowe lokaty w turnieju. 

Ostatni rywal w grupie - zespół z Olsztyna, nie sprawił naszym zawodnikom większych trudności. Zarówno indywidualne wejścia między przeciwnikami, jak i akcje rozgrywane ręką przynosiły kolejne przyłożenia dla naszej drużyny, zapewniając zdecydowane zwycięstwo RCC.

Spotkania w pozostałych grupach potoczyły się raczej bez niespodzianek, dzięki czemu RCC trafił do fazy półfinałowej, gdzie przyszło nam zmierzyć się z silną ekipą Posnanii Poznań. Mimo dzielnej postawy w defensywie naszej drużyny na własnym polu obronnym przez długą część spotkania, poznaniacy wypunktowali naszą ekipę niczym wytrawny bokser w stosunku 4:1 w przyłożeniach.

W meczu o 3. miejsce stanęliśmy ponownie  naprzeciwko graczy z Bolesławca. W piątym spotkaniu tego dnia zabrakło już koncentracji i nasz zespół nie potrafił kontynuować dobrej, pozbawionej większych błędów gry, jaką prezentował przez cztery poprzednie mecze. Husar szybko wykorzystał słabość naszej drużyny i przejął inicjatywę w spotkaniu, które zakończyło się pogromem 40:0.

Mimo rozczarowującego wyniku w ostatnim meczu, w grze naszego zespołu w trakcie całego turnieju można dostrzec wyraźne pozytywy. Dzięki dobrej organizacji gry coraz rzadsze są straty piłki po błędach w ofensywie, a praktycznie niezauważalny był brak Michała Krzypkowskiego, co zawdzięczać można równej postawie całego zespołu, łącznie z ławką rezerwowych.

 

Wyniki meczów z udziałem RCC:

RCC - Husar                     14:19 (7:14)

RCC - Czarni                    17:0 (10:0)

Olsztyn - RCC                   0:31 (0:19)

Półfinał: Posnania - RCC             20:5 (10:0)

Mecz o 3. miejsce: RCC - Husar                0:40 (0:21)

 

Skład RCC:

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Tomasz Ociepa  
2. Daniel Popczyk
3. Dawid Dróżdż  
4. Patryk Weżgowiec  
5. Mateusz Nowak
6. Krzysztof Gola
7. Mariusz Kapica
Rezerwowi
8. Jakub Antczak  
9. Jakub Rokosa  
10. Oskar Wawszczak
11. Michał Jureczko  
12. Jakub Sterna  

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Tytan Gniezno - 13 pkt. do klasyfikacji Pucharu Polski

2. Posnania Poznań - 10 pkt. 

3. Husar Bolesławiec - 9 pkt. 

4. RC Częstochowa - 8 pkt.

5. AZS AWF Warszawa - 7 pkt. 

6. Kaskada Szczecin - 5 pkt.

7. Obeliks Bełchatów - 4 pkt.

8. Miedzowi Lubin - 3 pkt.

9. Czarni Bytom - 2 pkt.

10. Rugby Klub Olsztyn - 1 pkt.

 

 

 

 

Zobacz też

Inauguracja rundy wiosennej

Znamy wiosenny terminarz

Sylwia Gołda laureatką plebiscytu Husarz Rugby

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.