Sylwia Gołda laureatką plebiscytu Husarz Rugby

OK / 2016-03-24

Dwa tygodnie temu Sylwia Gołda została nominowana do drużyny roku w najbardziej prestiżowym plebiscycie polskiego środowiska rugby, jakim jest Husarz Rugby. Dziś z dumą zawiadamiamy, iż to właśnie nasza zawodniczka zdobyła największą ilość głosów w swojej kategorii.

Sylwia stanęła w walce o tytuł najlepszej skrzydłowej. Grając na tej pozycji nie raz udowadniała, że jej nogi potrafią osiągnąć zawrotną szybkość i w kosmicznym tempie przykładała punkty na polu przeciwnika. Nic więc dziwnego, że wszyscy sympatycy rugby głosując, wybrali właśnie naszą zawodniczkę, która ostatecznie zdobyła 53,2% głosów.

W plebiscycie wybierano również drużynę Rugby 7 oraz 15 mężczyzn. Dokładnie wyniki głosowania dostępne są tutaj

Zobacz też

Nasze rugbistki wracają do gry

Reorganizacja szkółki rugby - grupa U17

Sylwia Gołda nominowana do Husarza Rugby 2015

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.