Nasze rugbistki wracają do gry

OK / 2016-03-11

Już w tę sobotę nasze rugbistki zawitają w Rudzie Śląskiej, aby po raz pierwszy w tym sezonie spróbować swoich sił na boisku. Zawodniczki pojadą na turniej sparingowy, a ich przeciwniczkami będą gospodynie oraz drużyny z Wrocławia i Krakowa.

Wszystko wskazuje też na to, że nasze zawodniczki zagrają w pełnym składzie rundę wiosenną pod szyldem RCC! W ubiegłym sezonie przeróżne kontuzje wykluczyły z gry niektóre z nich, przez co reszta wylądowała na wypożyczeniu w składzie drużyny Feta Rugby Olsztyn. Jednak ostatnimi czasy na treningach u dziewczyn zrobiło się dość tłoczno. Przyczynił się do tego udany zimowy nabór.

Zbliżający się turniej w Rudzie Śląskiej będzie doskonałym sprawdzianem dla świeżo upieczonych rugbistek, a dla bardziej doświadczonych – zaspokojeniem ogromnego apetytu na grę. Co więcej, sparing pomoże scalić drużynę i wyłapać najważniejsze błędy, które będą musiały być szybko skorygowane, gdyż już 2 kwietnia odbędzie się pierwszy oficjalny turniej tej rundy.

Zobacz też

Sylwia Gołda nominowana do Husarza Rugby 2015

Nasze rugbistki jadą na kadrę

Po pierwszych sparingach

Już niedługo...

Nie przegap

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.