Nasze rugbistki jadą na kadrę

OK / 2016-02-26

Bardzo dobre wiadomości dotarły do naszego klubu. Aż trzy zawodniczki RCC dostały powołanie na pierwsze w tym roku zgrupowanie kadry kobiet w rugby.

Kinga Karlińska, Sylwia Gołda i Klaudia Oboza – bo o nich mowa – 4 marca pojawią się w Cetniewie, gdzie znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Zgrupowanie rozpocznie się treningiem rozruchowym w piątek, zakończy zaś w niedzielę. 5 marca do kadrowiczek dołączy drużyna Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę rozegrany zostanie turniej z udziałem wszystkich zawodniczek.

Każde powołanie do kadry jest ogromnym wyróżnieniem dla trenujących. Kinga i Sylwia miały już okazję zobaczyć z „czym to się je”, jednak dla Klaudii będzie to debiut. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

Zobacz też

Koniec zimy w RCC!

Ferie z rugby

CzLR wraca wraz z nowym rokiem

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Brązowy medal kadetów

W niedzielę 12 maja w Łodzi odbył się finałowy turniej II Ligi Kadetów. Wzięły w nim udział cztery drużyny - Rugby Club Częstochowa, UKS Jedynka Łódź, AZS AWF Warszawa oraz Sparta Jarocin. Nasza drużyna zajęła w nim 3. miejsce.

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.