Koniec zimy w RCC!

TO / 2016-02-25

Po ponad czteromiesięcznej przerwie nasi rugbiści wracają na boisko. Rywalem częstochowian w sobotnim sparingu będzie ekipa Rugby Clubu Bełchatów.

fot. Aleksandra Nowak

O ile na przeszkodzie nie stanie wyjątkowo niesprzyjająca pogoda, oba zespoły zmierzą się na stadionie CKS Budowlani przy ul. Dąbrowskiego. Nasza drużyna wyjdzie tym samym na murawę jako jedna z pierwszych ekip w Polsce w 2016 roku.

Nasz sobotni rywal zza miedzy to niemal rówieśnik RCC, jako że bełchatowska sekcja rugby powstała w 2008 roku. Drużyna ta w wzięła jak dotąd udział w dwóch turniejach tegorocznego Pucharu Polski, zajmując w obu przypadkach 8. miejsce (na odpowiednio 12 i 10 drużyn).

Początek sobotniego sparingu o godz. 14.00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul Dąbrowskiego. Zapraszamy wszystkich sympatyków rugby do wspierania naszej drużyny!

Skład RCC:

1. Jakub Antczak

2. Dawid Drózdz

3. Piotr Glinka

4. Maciej Gnych

5. Krzysztof Gola

6. Patryk Górak

7. Michał Jureczko

8. Mariusz Kapica

9. Michał Krzypkowski

10. Mateusz Nowak

11. Tomasz Ociepa

12. Daniel Popczyk

13. Mateusz Pułtorak

14. Jakub Rokosa

15. Jakub Sterna

16. Tomasz Wachelka

17. Oskar Wawszczak

18. Patryk Weżgowiec

Zobacz też

Ferie z rugby

CzLR wraca wraz z nowym rokiem

"To był wspaniały okres w moim życiu"

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.