CzLR wraca wraz z nowym rokiem

OK / 2016-02-03

Częstochowska Liga Rugby wznowiła rozgrywki. W poniedziałek odbył się II turniej sezonu 2015/2016, który zgromadził ponad 120 uczniów częstochowskich podstawówek i gimnazjów.

Tym razem zawody odbyły się w Hali Sportowej na Zawodziu. Zmagania rozpoczęły szkoły podstawowe, które zostały podzielone na dwie grupy. Spośród dziesięciu zgłoszonych szkół zwycięską okazała się szkoła nr 52. Po zaciętym i wyrównanym finałowym meczu, ostatecznie wygrali zaledwie jednym przyłożeniem, pokonując równie dobrą i do finału niezwyciężoną szkołę nr 22.

Gimnazja rozegrały mecze metodą „każdym z każdym”. W turnieju brało udział pięć ekip. Po raz drugi w tym sezonie złoto powędrowało do gimnazjum nr 3.

„Cieszy nas coraz większe zaangażowanie uczniów i nauczycieli w rozwój zawodów. To już nie tylko nasz praca, ale także praca dzieci na treningach i nauczycieli, którzy ciągle szkolą się w zakresie rugby. Widać, że turniej sprawia wszystkim mnóstwo frajdy i jest źródłem wielu pozytywnych emocji, a o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Częstochowska Liga Rugby powoli na stałe wpisuje się w szkolne sportowe kalendarze.” podsumował spotkanie Michał Krzypkowski – główny koordynator zawodów.

Następny turniej już na wiosnę. Trzymamy kciuki za pogodę, aby można było przenieść rywalizację na typowo rugbowe środowisko – murawę.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

"To był wspaniały okres w moim życiu"

Kto może grać w rugby?

"Nie warto zakładać z góry, że się nie da...

Już niedługo...

Nie przegap

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.